NATURALNY PLAC ZABAW

Pracownia k.
Edukacja architektoniczna dzieci i młodzieży oraz projektowanie przestrzeni dla dzieci.

Projekt Pracowni k. „Naturalne place zabaw” to miejsca, o wyglądzie których decydują dzieci. Od ich wyobraźni i wspólnej pracy zależy czy patyk i kawałek sznurka staną się częścią szałasu, wędką czy łukiem.

pracownia k

Źródło: www.pracowniak.pl/npz.html

W dyskusjach o przestrzeni publicznej w Krakowie wielokrotnie poruszany jest problem zbyt małej liczby placów zabaw. Tymczasem w wielu zakątkach miasta można odnaleźć przestrzenie, które są wykorzystywane przez dzieci do zabawy. Takie nieformalne miejsca zabaw mogą być atrakcyjne dla dzieci, mimo że nie znajdziemy na nich typowych sprzętów, takich jak zjeżdżalnie czy karuzele. Paradoksem jest to, że często takie miejsca rozwijają w większym stopniu niż klasyczne place zabaw. Wymagają od dzieci kreatywności, nie proponują gotowych rozwiązań. Celem projektu nie jest przekonanie dzieci, że w tym miejscu mogą się bawić, ale przypomnienie dorosłym o niezwykłym potencjale naturalnych placów zabaw.
(Na podstawie materiałów organizatorów)

Korzystajmy z ostatnich słonecznych jesiennych dni, wychodząc z dziećmi na naturalne place zabaw!

Naturalne Place Zabaw w Krakowie:

Pokaż Naturalne place zabaw w Krakowie na większej mapie