EDUKACJA- KREACJA-ZABAWA

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Wydarzenia w roku szkolnym 2012/2013

Pobudzenie kreatywności, promowanie alternatywnych metod edukacji kulturalnej oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu to działania prowadzone przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń, które odbędą się w roku szkolnym 2012/2013.

Centrum Sztuki Dziecka proponuje różnorakie działania artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, we wszystkich dziedzinach sztuki, w oparciu o różne formy aktywności (takie jak warsztaty twórcze, przeglądy festiwalowe itp.).
Program Centrum ma na celu wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez kontakt ze sztuką, pobudzenie kreatywności, promowanie alternatywnych metod edukacji kulturalnej oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu. KREACJA, EDUKACJA, ZABAWA to obszary, na które organizatorzy zwracają szczególną uwagę. Do udziału w programie Centrum zaproszeni są również dorośli: rodzice, pedagodzy, naukowcy i studenci. Każdego roku organizowane są konferencje, spotkania i wykłady, które towarzyszą wybranym imprezom i służą wymianie poglądów oraz dyskusji nad nowymi trendami w sztuce i edukacji kulturalnej. Centrum organizuje dwa największe w kraju przedsięwzięcia artystyczne dla dzieci: Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz Biennale Sztuki Dla Dziecka.
(Na podstawie materiałów organizatorów)

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Szczegółowy program do pobrania na stronie Centrum:
www.facebook.com/CentrumSztukiDziecka/info
Centrum Sztuki Dziecka