LabSen LABORATORIUM ZMYSŁÓW

CSW Znaki Czasu w TORUNIU
od 25.10.2012

25 października 2012 został odsłonięty nowy design interdyscyplinarnej i edukacyjnej przestrzeni Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu zaprojektowany przez Ernesto Neto – jednego z czołowych artystów brazylijskich o międzynarodowej renomie.

„Wyspowy ptak”, 2012, robota szydełkowa i plastikowe kulki, 427 x 960 x 655 cm, widok instalacji, „Slow iis goood”, Tanya Bonakdar Gallery, dzięki uprzejmości Tanya Bonakdar Gallery, New York, zdjęcie: Jean Vong
Źródło: LABSEN | Ernesto Neto, interdyscyplinarna przestrzeń na parterze CSW

Coraz częściej sztuka wymaga zaangażowania wszystkich naszych zmysłów. Nie tylko oglądamy ją i słuchamy, ale również dotykamy, wąchamy czy próbujemy. Prace Ernesto Neto wykraczają poza wizualność, poszerzając naszą percepcję. LabSen – laboratorium zmysłów to nazwa przestrzeni interdyscyplinarnej i edukacyjnej zaprojektowanej przez Ernesto Neto specjalnie dla CSW Znaki Czasu. Będzie funkcjonowała jako dynamiczna i wielofunkcyjna przestrzeń dla różnych form artystycznego wyrazu i różnych sposobów doświadczania sztuki. Miejsce to ma reprezentować otwartość, plastyczność, zabawę, przytulność, prostotę oraz komfort w ramach różnych eksperymentalnych programów i wydarzeń: koncertów i projekcji filmowych, wykładów oraz dyskusji, warsztatów dla dzieci, młodzieży i studentów oraz lekcji sztuki dla osób w każdym wieku.
Kuratorka: Dobrila Denegri
(Na podstawie materiałów organizatorów)

Galeria zdjęć prac Ernesto Neto na portalu Flickr