Przygody Vendetty

„Przygody Vendetty” to bajka o pewnej małej dziewczynce, która mieszkała pod poduszką, opiekowała się swoimi zwierzątkami i zawsze była sobą.

Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki to cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkom historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwienie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat.

Sylwia Chutnik (ur. 1979). Kulturoznawczyni. Absolwentka Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Prezeska Fundacji MaMa działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka miejska po Warszawie. Pisarka i felietonistka. Laureatka Paszportu Polityki 2008 (literatura). Nominowana do Nagrody Nike 2009. W 2010 roku dostała Społecznego Nobla Fundacji Ashoka, w 2011 nagrodę Fundacji Polcul za działalność społeczną.

Mikołaj Małek (ur. 1983). Malarz, rysownik.

Redaktorka serii: Anna Bargiel
Konsultacje merytoryczne: dr Monika Nęcka
Redakcja i korekta: Karolina Więckowska
Projekt graficzny i skład: Agata Biskup

Bajka jest dostępna na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.