DO GÓRY NOGAMI

Mały Klub Bunkra Sztuki

Warsztaty dla dzieci z Katarzyną Krakowiak w ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki związane z projektem artystki zatytułowanym „Panorama”.

Co to jest Camera obscura? Czy można ją skonstruować samemu? Przekonaj się!

Obszar zainteresowań artystki to teorie widzenia i słyszenia. Krakowiak pokaże uczestnikom, jak z prostych przedmiotów z najbliższego otoczenia zbudować kamerę otworkową. Camera obscura zwana inaczej ciemną komnatą, wykorzystywana najpierw przez astronomów do obserwacji nieba, później służąca jako pomoc artystom malarzom (korzystał z niej Leonardo da Vinci), jest popularna także dzisiaj. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że moda na fotografię otworkowa odradza się na nowo.
Materiały opracowane przez Katarzynę Krakowiak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zobacz dokumentację fotograficzna z warsztatów Małego Klubu Bunkra Sztuki z Katarzyną Krakowiak
Warsztaty dla dzieci z Katarzyną Krakowiak w ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki

Dokumentacja fotograficzna: Rafał Sosin
Zdjęcia dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Treść licencji dostępna jest www.creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/pl/legalcode