PAPIEROWY BLOK

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
„Wymiary Utopii”
(14.07-26.08.2012)

„Papierowy blok” to przewodnik dla dzieci towarzyszący projektowi „Wymiary Utopii” (Laura Pawela  „Nie będzie dziury w niebie, nawet jeżeli pójdziesz tyłem”, Nicolas Grospierre „Miasto, które nie istnieje”).

Specjalnie dla najmłodszych widzów przygotowaliśmy model papierowego bloku, który spełnia funkcje przewodnika po wystawach Nicolasa Grospiere’a i Laury Paweli. Mali widzowie będą mogli stworzyć model modernistycznego bloku mieszkalnego, w którego wnętrzu kryje się niejedna tajemnica. Czy takie budynki  mogą istnieć w rzeczywistości? Dzieci przekonają się także o tym, współtworząc „idealne miasto”.

Koncepcja: Karolina Vyšata
Projekt graficzny: Aleksandra Pięta
Przewodnik jest dostępny na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa –Na tych samych warunkach 3.0 Polska. Treść licencji dostępna jest na stronie: http://www.creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode

Zobacz fotografie „idealnego miasta”, które powstało w Bunkrze Sztuki
„Papierowy blok”- przewodnik dla dzieci. Wystawa „Wymiary Utopii” . Bunkier Sztuki.
Dokumentacja fotograficzna: Karolina Vyšata
Zdjęcia są dostępne na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa –Na tych samych warunkach 3.0 Polska. Treść licencji dostępna jest na stronie: www.creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode