Synapsy. Trzecia edycja

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza nauczycieli i animatorów kultury do udziału w kursie warsztatowym realizowanym w ramach drugiej edycji programu rozwoju edukacji kulturowej w Małopolsce SYNAPSY.
Jeśli chcesz mieć możliwość zrealizowania projektu edukacji kulturowej dla dzieci i młodzieży, zgłoś się na kurs.
Warsztaty i konsultacje poprowadzą doświadczeni pedagodzy i animatorzy.

Baner programu Synapsy

Zgłoś się na kurs realizowany w ramach programu SYNAPSY. Warsztaty i konsultacje poprowadzą doświadczeni pedagodzy i animatorzy. Cztery dni warsztatowe są obligatoryjne.

Co otrzymasz?
Damy Ci narzędzia, które pomogą Ci w komunikacji i budowaniu relacji z dziećmi i młodzieżą, dowiesz się, czym jest edukacja kulturowa i jaki jest jej cel, zaproponujemy metody budowania projektów edukacji kulturowej z najmłodszymi, wesprzemy merytorycznie. Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w konkursie projektów, z których najlepsze sfinansujemy i pomożemy zrealizować. Projekty oceni niezależna komisja złożona z osób zaangażowanych w edukację dzieci.

– dwa weekendy warsztatów dla trzech grup, w jednym z miast:
Tarnów 3–4 marca, 17–18 marca,
Nowy Sączu 10–11 marca, 24–25 marca,
Kraków 24–25 marca, 7–8 kwietnia

– możliwość wzięcia udziału w konkursie projektów (maj) w celu otrzymania środków na realizację działań (lipiec–październik)
– wsparcie merytoryczne na wszystkich etapach tworzenia projektu: od pomysłu, przez wniosek, po realizację

ZASADY
Zgłoszenia przyjmujemy od 1 lutego (od. godz. 10.00) do 14 lutego 2018 (do godz. 14.00) poprzez formularz zgłoszeniowy. Z osobami zakwalifikowanymi skontaktujemy się do 20 lutego 2018 i poprosimy o potwierdzenie uczestnictwa w mailu zwrotnym do 23 lutego 2018.

Szczegółowe informacje na stronie: http://synapsy.malopolska.pl/

SYNAPSY
„Synapsy – program rozwoju edukacji kulturowej w Małopolsce” to trzyletni, wielopoziomowy program wspierania edukacji kulturowej stworzony z myślą o nauczycielach i animatorach kultury oraz odbiorcach ich działań. Chcemy wspólnie tworzyć nowoczesną edukację kulturową, łącząc edukację szkolną z aktywnością pozaszkolną, projektując działania skierowane do dzieci i młodzieży, w których młody człowiek jest nie tylko widzem i odbiorcą, ale czynnym uczestnikiem i współtwórcą.
Program SYNAPSY jest realizowany przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura 2016–2018 oraz środkom z budżetu Województwa Małopolskiego.

Bardzo Młoda Kultura
Strategicznym celem trzyletniego programu Bardzo Młoda Kultura jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury. Program ma zbudować system, w ramach którego działania podejmowane w sferze kultury przyczynią się do kształtowania cenionych społecznie umiejętności i postaw, m.in. kreatywności, innowacyjnego działania, współpracy, zaufania, kompetencji medialnych oraz komunikacyjnych. Podstawowym środkiem realizacji tych założeń jest stworzenie i rozwijanie organizacyjnych i merytorycznych podstaw współpracy pomiędzy sferami kultury i edukacji, a więc tymi sektorami życia społecznego, które są odpowiedzialne za kształtowanie różnorodnych kompetencji jednostek.

Na podstawie Organizatorów