MAŁE WRO 2017

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji Biennale WRO, także w 2017 roku realizowany jest specjalny program dedykowany dzieciom i ich najbliższym – MAŁE WRO 2017.

W tym roku do stworzenia programu Małego WRO 2017 zaprosili zaprzyjaźnioną z Centrum Sztuki WRO rodzinę – państwa Kraszewskich: Agnieszka i Jana – rodziców – oraz piątkę ich dzieci: Basię (17 lat), Krzysia (14 lat), Grzesia (13 lat), Olgę (9,5 roku) i Łucję (4 lata). Są stałymi bywalcami Niedzielnych Poranków we WRO, wystaw, warsztatów i innych projektów od momentu powstania Centrum Sztuki WRO w 2008 roku. Uczestniczą w programie WRO głęboko rozumiejąc specyfikę formuły naszych działań.

Do głównego programu Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS zespół programowy WRO wyłonił z nadesłanych przez artystów zgłoszeń ponad sto prac. Spośród nich, dla młodych odbiorców Biennale, wybiera prace rodzinny zespół kuratorski.

Chodzi o dopuszczenie do głosu różnych perspektyw – młodszych i starszych dzieci, a także rodziców. Rodzinny wielogłos dotyczący prac bywa niejednokrotnie pełen zgodnych odczuć, a czasem zupełnie kontrastowych skojarzeń. Dzieła, które zainteresowały rodzinę Kraszewskich znajdą się w Przewodniku Małego WRO 2017, który będzie kontynuować serię wydawniczą, rozpoczętą w ramach Małego WRO 2015. Wspólnie z rodzinnym zespołem kuratorskim przygotujemy publikację, zawierającą opisy prac, którym towarzyszyć będą komentarze, ilustracje, skojarzenia, zadania i zagadki przygotowane przez członków rodziny.

Prace programowe

Nad pracami programowymi związanymi z Małym WRO 2017 czuwa Magdalena Kreis, odpowiedzialna m.in. za działania z zakresu rozwoju publiczności, programu Mediacji Sztuki we WRO, działania warsztatowe w ramach Eco Expanded City oraz Małe WRO 2015. Pomysł na program Małego WRO 2017 wynika z chęci wypracowania nowej jakości pracy z publicznością, stworzenia nowatorskiej formuły wyboru i opisu prac pod kątem młodego odbiorcy Biennale WRO 2017. Przewodnik Małego WRO 2017 ma zachęcać dzieci i ich najbliższych, którzy odwiedzają wystawy Biennale WRO 2017 do dyskusji o pracach, poszukiwania własnych interpretacji, a także pobudzać do własnych działań twórczych.

Organizatorzy

Małe WRO 2017 organizowane jest w ramach Biennale Sztuki Mediów WRO, przez Fundację WRO Centrum Sztuki Mediów.
Więcej informacji i szczegółowy program znajdziecie.

Dofinansowany został ze środków Gminy Wrocław oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Portal sztuka24h objął patronat nad wydarzaniem.

Na podstawie materiałów Organizatora.