Mam zespół Aspergera. Podręcznik dla uczniów i nauczycieli
BYSA

“Mam zespół Aspergera” zeszyt, który jest efektem pracy terapeutów, edukatorów oraz specjalistów od nowych technologii. Powstał po to, żeby ułatwić uczniom i uczennicom zrozumienie sposobu odbierania świata przez ich rówieśników z zespołem Aspergera. Został sfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, co oznacza, że możecie go Państwo otrzymać bezpłatnie. Znajdziecie w nim wskazówki i podstawowe informacje, które mam nadzieję sprawią, że osoby z zespołem Aspergera będą mogły swobodnie rozwijać się w Waszym towarzystwie.

Dla nauczycieli i nauczycielek przygotowaliśmy scenariusze lekcji. Są to warsztaty umiejętności społecznych, które wykorzystują zamiłowania dzieci z zespołem Aspergera do elektroniki, mechaniki, informatyki.
Dzięki tym zajęciom koledzy osób z zespołem Aspergera mogą odkryć ich wyjątkowe zainteresowania, a wszyscy mają szansę rozwinąć w sobie kompetencje społeczne.
Zarówno scenariusze zajęć jak i część poświęcona zrozumieniu osób z zespołem Aspergera mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących wzmacniać integrację w klasie, przeciwdziałać wykluczeniu jaki i, najzwyczajniej w świecie służyć radą dla wszystkich tych, którzy chcą wyciągnąć pomocną rękę, ale nie wiedzą jak to zrobić.

Tekst: Karolina Dyrda, Jolka Rosińska
Ilustracje: Edyta Ołdak
Koncepcje scenariuszy: Edyta Ołdak, Pozytywsie.pl Michał Kłosiński

Pobierz podręcznik w wersji elektronicznej, kliknij TUTAJ

Seminarium dla nauczycieli i nauczyielek
25 października 2016 r, godz. 16.00-19.00
Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Warecka 4/6, Warszawa
Więcej informacji TUTAJ

projekt: agata biskup / made by Wordpress and mem!