Galeria w szkole? Szkoła w Galerii?

Zapraszamy nauczycieli (m.in. języka polskiego, wiedzy o kulturze, sztuki), edukatorów i animatorów kultury do Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki na spotkanie pod hasłem „Galeria w szkole? Szkoła w Galerii?”, które odbędzie się 29 września (czwartek) 2016 r. W trakcie spotkania zaprezentujemy ofertę edukacyjną Bunkra Sztuki i zaprosimy do rozmowy, ponieważ naszą koncepcję edukacji kulturalnej chcemy rozwijać w dialogu.

W ramach realizowanego przez Galerię projektu „Praktyki różnorodności. Edukacja kulturalna w Bunkrze” proponujemy naszym odbiorcom zróżnicowane działania stymulujące ich kreatywność i wrażliwość na otaczający świat. Tytułowa różnorodność daje bowiem szerokie pole do działań o charakterze edukacyjnym, w ramach których każdy z uczestników otrzymuje szansę na odnalezienie indywidualnej koncepcji postrzegania kultury i sztuki współczesnej. Nasze „praktyki różnorodności” to m.in. zajęcia w szkołach, warsztaty dla dzieci i wykłady dla dorosłych, dyskusje ze specjalistami, spotkania w ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki, a także materiały edukacyjne (m.in. scenariusze zajęć, karty pracy, przewodniki do wystaw, filmy edukacyjne, obrazkowy słownik terminów plastycznych) udostępniane na portalu sztuka24h.edu.pl.

Warsztaty towarzyszące wystawie „Aurélien Froment / Krzysztof Pijarski. Moiré”. Fot. StudioFILMLOVE (CC-BY-SA).

Harmonogram spotkania:

od 16.15 - rejestracja i powitalna kawa

16.30 - dr Magdalena Ziółkowska (dyrektorka)

16.45 - Anna Bargiel (kuratorka i edukatorka), Rewolucja rozpoczyna się na placu zabaw

17.00 - Karolina Vyšata (kuratorka i edukatorka), Dostęp – Inspiracja – Wymiana

17.15 - Gość specjalny: Nika Dubrovsky (artystka/aktywistka, Berlin)

17.30 - dr Ewelina Strawa-Kęsek (edukatorka), Galeria w szkole? Szkoła w Galerii? Propozycje

17.45 - rozmowy przy kawie

Wszystkich, którzy chcieliby bliżej nas poznać, serdecznie zapraszamy do Bunkra Sztuki. Będziecie Państwo mieli okazję spotkać kuratorów, edukatorów, a także opiekunów wystaw, którzy przygotowują wyjątkowe oprowadzania. Po pierwszej części spotkania zapraszamy do zwiedzenia jesiennych wystaw (wernisaż 16.09.2016): “Węży, sztyletów i płatków róży”, Anny Zaradny, RONDO ZNACZY KOŁO” oraz Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych oraz zaświadczenie o udziale w wydarzeniu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy (Ewelina Strawa-Kęsek – edukatorka, e-mail: kesek@bunkier.art.pl, nr tel. 503 044 757).