Na początku było koło? Warsztaty dla dzieci

Mały Klub Bunkra Sztuki
Kraków, 3.09.2016

W 2017 roku mija równo 100 lat, od kiedy Marcel Duchamp zaprezentował na wystawie Salonu Artystów Niezależnych w Nowym Jorku swoją pracę Fontanna, czyli klasyczny ceramiczny pisuar. Już wcześniej artysta ten wzbudził kontrowersje, wystawiając koło rowerowe czy suszarkę do butelek. W trakcie warsztatów zastanowimy się, dlaczego gest Duchampa był jednym z najbardziej radykalnych przełomów w sztuce i jak to się dzieje, że prace artysty do tej pory powodują, że na twarzach co niektórych odbiorców sztuki pojawiają się wypieki. Postaramy się także odczarować pojęcie „ready made”.

Pierwsze warsztaty z cyklu “Mały Klub Bunkra Sztuki vs. W oku współczesności“ odbędą się 3 września 2016 r. (sobota) o godz. 12 w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Poprowadzi je kuratorka cyklu Anna Bargiel.

Mały Klub Bunkra Sztuki
to artystyczno‑edukacyjny projekt z dziedziny sztuki współczesnej, skierowany do dzieci i młodzieży a realizowany od 2007 roku. W jego ramach inicjujemy spotkania z artystami z różnych dziedzin sztuki i wspólne twórcze działania najmłodszej publiczności Galerii (dzieci od 6 do 12 lat), które odbywają się w formie warsztatów artystycznych. Ich celem jest nie tylko umożliwienie młodym ludziom swobody ekspresji i wypowiedzi artystycznej czy współpraca z artystami (od początku współtworzącymi to przedsięwzięcie), ale przede wszystkim oddanie głosu młodym uczestnikom kultury i włączenie tego głosu do dyskursu publicznego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w nowym semestrze, warsztaty będą towarzyszyły skierowanemu dla widzów dorosłych autorskiemu cyklowi wykładów dr. Wojciecha Szymańskiego „W oku współczesności” i odbywały się równolegle do niego. Dzięki temu w czasie kiedy będziecie Państwo uczestniczyć w wykładzie, Wasze dzieci będą poznawać sztukę współczesną podczas warsztatów Małego Klubu Bunkra Sztuki.

Udział w warsztatach możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 2 września do godz. 16. Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 21 lub kesek@bunkier.art.pl.