Przekładaniec – warsztaty dla dzieci
BYSA

W ramach finisażu wystawy „Aurélien Froment / Krzysztof Pijarski. Moiré” zapraszamy na rodzinne warsztaty zainspirowane pracą Auréliena Fromenta „Fröbel zfröbelowany” i samą postacią Friedricha Fröbla – wyjątkowego pedagoga i twórcy „ogrodów dziecięcych” (Kindergarten). Będziemy konstruować (używając m.in. wykałaczek i kawałków korka), wachlować się (przy pomocy wyjątkowego przewodnika po wystawie o tajemniczej nazwie „uta-e af-kp”), kolorować (bez użycia kredek czy farb) i po prostu dobrze się bawić.

Tego dnia będą nam towarzyszyć słowa Fröbla: „Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im też dać czas na chodzenie”. W trakcie Przekładańca uczestnicy będą wręczać i otrzymywać niezwykłe dary. Jakie? Dowiecie się w Bunkrze Sztuki, zapraszamy!

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 19 sierpnia.
Informacje i zapisy: kesek@bunkier.art.pl.

Warsztaty w ramach cyklu “Opowiadamy o wystawie”. Fot. Dorota Bucka (CC-BY-SA).

O prowadzących:
Ewelina Śliwa – nauczycielka wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog i terapeutka. Pracuje w Samorządowym Przedszkolu nr 58 w Krakowie. Interesuje się m.in. pedagogiką F. Fröbla i rozwijaniem zainteresowań czytelniczych dzieci. Prowadzi blog poświęcony wychowaniu przedszkolnemu, kolorowy-swiatdzieci.blogspot.com.

Ewelina Strawa-Kęsek – edukatorka, logopeda, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, tworzy scenariusze zajęć i narzędzia dydaktyczne. Autorka książki poświęconej metodzie projektu edukacyjnego.

Wydarzenie związane z wystawą „Aurélien Froment / Krzysztof Pijarski. Moiré”.
Kuratorki: Lidia Krawczyk, Karolina Vyšata, Magdalena Ziółkowska.
Dofinansowano w ramach projektu „Praktyki różnorodności. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dzięki Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

projekt: agata biskup / made by Wordpress and mem!