Wzornik 2.0 Strefowanie

Mały Klub Bunkra Sztuki
Kraków, 9.07.2016

Wakacje w mieście? Zapraszamy na letnie warsztaty w ramach cyklu WZORNIK 2.0!

W labiryncie bloków i betonowych ścian toczy się codzienne życie człowieka. Miejsce pracy i wypoczynku. Potrzebne są trzy elementy, które przeistaczają szare blokowiska w przyjazne osiedla. Słońce, przestrzeń i zieleń. Czy to wystarczy? Sprawdźmy! Potrzebować będziemy miejsca w parku, odrobinę sznurka, kilka chorągiewek i dużo rąk do pracy. Pomożecie?

Do naszych architektonicznych poszukiwań zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców, opiekunów – całe rodziny. Spotkania prowadzą Paulina Hyła oraz architektki z Kolektywu Palce Lizać, Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska. Warsztaty organizowane we współpracy z Klubem Jędruś działającym w ramach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Warsztaty „Strefowanie”odbędą się 9 lipca 2016 (sobota) o godzinie 11 w Klubie Jędruś, os. Centrum A 6a.

Projekt: Kolektyw Palce Lizać CC-BY-SA

O cyklu:

WZORNIK 2.0 to kontynuacja zeszłorocznego cyklu warsztatów dla dzieci, które przybliżały najmłodszym najważniejsze idee architektury modernistycznej. Kontynuujemy tę myśl, skupiając się na współczesnym konstruowaniu przestrzeni miejskich w oparciu o wypracowane przez modernistów zasady projektowania, budowania i dekorowania. Niezmiennie punktem wyjścia pozostają dla nas założenia architektury czystej, oszczędnej, geometrycznej, funkcjonalnej i społecznej. WZORNIK 2.0 prowadzą: Paulina Hyła we współpracy z Kolektywem Palce Lizać i kuratorką MKBS Anną Bargiel.

O artystkach:

Kolektyw Palce Lizać – Barbara Nawrocka (architektka) i Dominika Wilczyńska (architektka i scenografka). Łączą działania artystyczne, przestrzenne i społeczne, integrując mieszkańców i użytkowników przestrzeni w ramach wspólnych działań i planowania. Projektują procesy konsultacyjne i aranżacje wystaw, meble miejskie i programy rewitalizacji. Współpracowały m.in. z Fundacją Instytut Architektury, Muzeum Narodowym w Krakowie, Galerią Bunkier Sztuki i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatki Biennale Designu w Lublanie 2014 (BIO50), gdzie w grupie Nanotourism badały turystyczne potencjały polskich blokowisk. Współzałożycielki stowarzyszenia Zakład Usług Miejskich.

Obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty.

Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 8 lipca do godz. 16.

Informacje i zapisy: 601 460 470 lub 12 422 10 52 w. 108 bądź pinkunka@gmail.com.

Warsztaty z cyklu Wzornik 2.0 - "Modulor"
Warsztaty z cyklu Wzornik 2.0 – “Modulor”, fot. Studio FILMLOVE (CC-BY-ND).