Wakacje w Bunkrze Sztuki

W wakacje zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki na warsztaty i oprowadzania przygotowane specjalnie dla młodszej publiczności. Ze spotkaniami z cyklu WZORNIK 2.0 wychodzimy na świeże powietrze, a w ramach sierpniowego finisażu wystawy przeprowadzimy rodzinne warsztaty inspirowane pedagogiką Friedricha Fröbla. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

OPOWIADAMY O WYSTAWIE

Przez całe wakacje zapraszamy do Galerii na tematyczne oprowadzania z cyklu „Opowiadamy o wystawie”. Towarzyszą one trzem letnim wystawom: „Aurélien Froment / Krzysztof Pijarski. Moiré, „Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja fotografii” oraz „Tekst i jego wykonanie”. Opiekunowie wystaw przygotowali dla dzieci i młodzieży spacery, które przybierają formę twórczych warsztatów.
Informacje i zapisy: bucka@bunkier.art.pl, tel. 12 422 10 52. Szczegóły na stronie Galerii i na naszym Portalu.

"Opowiadamy o wystawie"
Warsztaty pokazowe dla młodzieży w ramach cyklu “Opowiadamy o wystawie” (fot. Dorota Bucka).

PRZEKŁADANIEC

W ramach finisażu wystawy „Aurélien Froment / Krzysztof Pijarski. Moiré” (21.08.2016) odbędą się rodzinne warsztaty zainspirowane pracą Auréliena Fromenta „Fröbel zfröbelowany” i samą postacią Friedricha Fröbla, wyjątkowego pedagoga, twórcy „ogrodów dziecięcych” (Kindergarten). W trakcie Przekładańca uczestnicy będą wręczać i otrzymywać niezwykłe dary. Jakie? Zapraszamy do Bunkra Sztuki. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje.

WZORNIK 2.0

WZORNIK 2.0 to cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci poświęconych architekturze miasta. W lipcu i sierpniu na świeżym powietrzu odbędą się dwa spotkania zorganizowane we współpracy z Klubem Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta:

Strefowanie9.07.2016 (sobota), godz. 11.
Jakie elementy zmieniają szare blokowiska w przyjazne osiedla? Spróbujemy to sprawdzić w parku z pomocą wielu dziecięcych rąk, używając sznurka i chorągiewek.

Z widokiem na beton”27.08.2016 (sobota), godz. 11.
Beton, płyty chodnikowe i samotny trzepak mogą zmienić się w najlepsze miejsce do zabawy. W jaki sposób? Potrzeba jedynie dziecięcej wyobraźni!

Miejsce: Klub Jędruś, os. Centrum A 6a. Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia poprzedzającego wydarzenie, do godz. 16. Informacje i zapisy: 601 460 470 lub 12 422 10 52 w. 108 lub pinkunka@gmail.com.

„Blok w blok” – warsztaty z cyklu WZORNIK 2.0 (fot. Studio FILMLOVE).