Wzornik 2.0 Modulor

Ludzkie oko nie jest okiem muchy, ważki czy motyla. Nasze oczy –  nie dziesięć, sto czy tysiąc, ale dwoje – umieszczone są z przodu głowy, po obu stronach nosa i spoglądają naprzód. To podstawowe narzędzie do odbioru otaczającej nas przestrzeni. Gdy człowiek idzie przez miasto, ocenia architekturę dzięki oczom, które widzą, głowie, która się obraca i nogom, które kroczą. To jednak nie wszystko! Miasto budują wymiary całego naszego ciała – łokci, dłoni, stóp i palców. Jak w praktyce wykorzystuje się ludzką skalę?

Zapraszamy na trzecie już warsztaty w ramach cyklu WZORNIK 2.0! Do naszych architektonicznych poszukiwań zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców, opiekunów i całe rodziny. Spotkania prowadzą architektki z Kolektywu Palce Lizać, Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska oraz Paulina Hyła – autorka cyklu.

Warsztaty „Modulor” odbędą się 18 czerwca 2016 r. (sobota) o godzinie 11.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.

Projekt: Kolektyw Palce Lizać CC-BY-SA

O cyklu:

WZORNIK 2.0 to kontynuacja zeszłorocznego cyklu warsztatów dla dzieci, które przybliżały najmłodszym najważniejsze idee architektury modernistycznej. Kontynuujemy tę myśl, skupiając się na współczesnym konstruowaniu przestrzeni miejskich w oparciu o wypracowane przez modernistów zasady projektowania, budowania i dekorowania. Niezmiennie punktem wyjścia pozostają dla nas założenia architektury czystej, oszczędnej, geometrycznej, funkcjonalnej i społecznej. WZORNIK 2.0 prowadzą: Paulina Hyła we współpracy z Kolektywem Palce Lizać i kuratorką MKBS Anną Bargiel.

O artystkach:

Kolektyw Palce Lizać – Barbara Nawrocka (architektka) i Dominika Wilczyńska (architektka i scenografka). Łączą działania artystyczne, przestrzenne i społeczne, integrując mieszkańców i użytkowników przestrzeni w ramach wspólnych działań i planowania. Projektują procesy konsultacyjne i aranżacje wystaw, meble miejskie i programy rewitalizacji. Współpracowały m.in. z Fundacją Instytut Architektury, Muzeum Narodowym w Krakowie, Galerią Bunkier Sztuki i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatki Biennale Designu w Lublanie 2014 (BIO50), gdzie w grupie Nanotourism badały turystyczne potencjały polskich blokowisk. Współzałożycielki stowarzyszenia Zakład Usług Miejskich.

Obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty.

Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 17 czerwca do godz. 16.

Informacje i zapisy: 601 460 470 lub 12 422 10 52 w. 108 bądź pinkunka@gmail.com.