Szkoła designu – design dla szkoły

Ruszyła druga edycja projektu Szkoła designu – design dla szkoły.  Jego uczestnikami są nauczyciele oraz gimnazjaliści, którzy wspólnymi siłami zdiagnozują problemy w swojej szkole (wynikające z estetyki, topografii, relacji), a następnie podejmą próbę ich rozwiązania. W tym procesie będą im towarzyszyć i pomagać projektanci i socjologowie, ale realizacja zostanie powierzona uczniom.

Szkoła stanie się „poligonem doświadczalnym”, ponieważ celem projektu jest lepsze przystosowanie przestrzeni do potrzeb jej użytkowników. Dla uczniów i nauczycieli jest to również okazja do doskonalenia umiejętności pracy metodą projektu.

Szkoły chcące wziąć udział w projekcie zachęcamy do wypełnienia ankiety rekrutacyjnej.
Ze strony projektu można pobrać scenariusze lekcji mających na celu diagnozę potrzeb przestrzeni szkolnej i wprowadzanie zmian.

Więcej o projekcie i jego etapach na stronie projektu.

Wszystkie materiały, które powstają w ramach projektów Stowarzyszenia “Z Siedzibą w Warszawie”,  są udostępniane na zasadach licencji Creative Commons – Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC-BY 3.0 PL).

Na podstawie materiałów Organizatora.