Tydzień Dziecka

Warszawa, 28 maja – 5 czerwca 2016

C

Tydzień Dziecka to wspólna inicjatywa warszawskich publicznych instytucji kultury powołana z okazji Dnia Dziecka. W ciągu 9 dni w 13 instytucjach odbędą się m. in. koncerty, warsztaty, wycieczki, spektakle teatralne. Dzięki wspólnej mapie wydarzeń publiczność ma łatwy dostęp do informacji, nie musi się martwić o konieczność poszukiwania i wyboru odpowiedniej propozycji dopasowanej specjalnie do potrzeb dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów.

Tydzień Dziecka rozpocznie się już 28 maja w PROM-ie Kultury na Saskiej Kępie, gdzie odbędą się koncerty Smyków na Kępie i Orkiestry Warsaw Camerata, a następnego dnia „Dzień Dzieciaka z Fasolkami”. W kolejnych dniach Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza i Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera zaprezentują swoje spektakle dla dzieci i młodzieży: „Jak zostałam wiedźmą” w reżyserii Agnieszki Glińskiej i „Iwona, księżniczka z Burbona” w reżyserii Magdy Fertacz.

1 czerwca w Nowym Teatrze odbędzie się premiera spektaklu „Piotruś Pan” w reżyserii Łukasza Kosa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprosi na warsztaty „Zostań mecenasem kultury”, Teatr Syrena na spektakl „Kot w butach” w reżyserii Jacka Bończyka, a Narodowa Galeria Sztuki Zachęta na warsztaty towarzyszące wystawie „Podróżnicy”. W kolejnych dniach Orkiestra Sinfonia Varsovia zorganizuje dla młodych widzów koncert Aidy oraz warsztaty muzyczne, plastyczne i konkurs wokalny dla przedszkolaków. 4 czerwca Nowy Teatr poprowadzi warsztaty dla dzieci ze Spotlight Kids, Muzeum Warszawy otworzy Małą Akademię Praską, zaś Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przygotuje wielki piknik rodzinny.

Fot. M. Pietruszyński

W ostatni dzień Tygodnia Dziecka, 5 czerwca – w Muzeum POLIN odbędą się warsztaty „Król Maciuś w Krainie Czarów” oraz koncert, a w TR Warszawa rodzinne zajęcia teatralne „Mama, Tata i ja na warsztaty” inspirowane najnowszym spektaklem TR „Robert Robur”.

Tydzień Dziecka organizowany jest przy wsparciu Biura Kultury m. st. Warszawy. Wydarzenie jest wzorem kooperacji kulturalnej – sprzyja ułatwieniu dostępu do kultury i tworzeniu komplementarnej oferty kulturalnej dla warszawiaków oraz turystów odwiedzających stolicę. W wydarzeniu biorą udział: Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Warszawy, Orkiestra Sinfonia Varsovia, PROM Kultury Saska Kępa, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Teatr Syrena, TR Warszawa, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia dostępnym na stronie projektu i na Facebooku.

Na podstawie materiałów Organizatora.

projekt: agata biskup / made by Wordpress and mem!