Sztuka w terenie

„Sztuka w terenie. Rezydencje artystyczne w szkołach” to inicjatywa, która ma na celu wymianę twórczą pomiędzy artystami a uczniami oraz lokalną społecznością.

Artyści odwiedzą trzykrotnie cztery szkoły, gdzie wprowadzą uczniów w swój warsztat, wesprą ich działania a ostatecznie stworzą wspólnie dzieło site specific zainspirowane miejscem rezydencji. Rezultaty współpracy zostaną zaprezentowane 15 października na Art Campie w Warszawie.

Centrum Edukacji Obywatelskiej ogłosiło nabór twórców na rezydencje w szkołach.
Jeśli jesteś twórcą, który lubi pracę z dziećmi i młodzieżą, chce poznać nowe miejsca oraz stworzyć coś wspólnie, zgłoś się! Masz czas do 20 kwietnia 2016.

Aplikacja oraz plan działań.

Zapraszamy również do zapoznania się z programem Kulthurra!, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz ze szkołami, którego celem jest realizowanie działań artystycznych z uczniami pod hasłem „Moje miejsce, moja historia”.
Szkoły, które zapraszają do siebie twórców, brały wcześniej udział w projektach CEO (m.in. w Kulthurra! ). W tych placówkach pracują twórczy pedagodzy i nauczyciele, którzy realizowali już z uczniami wcześniej różnego rodzaju artystyczne działania.

Na podstawie materiałów organizatora.