synapsy

Program rozwoju edukacji kulturowej w Małopolsce
Małopolski Instytut Kultury

SYNAPSY to trzyletni program mający na celu tworzyć nowoczesny rodzaj edukacji kulturowej w Małopolsce, który połączy nauczanie szkolne z aktywnościami pozaszkolnymi. To darmowe warsztaty (przeznaczone dla nauczycieli i animatorów kultury), indywidualne konsultacje oraz wsparcie merytoryczne przy pisaniu projektu. Najlepsze inicjatywy zostaną sfinansowane.

Ponadto, na początku programu, zostanie zrealizowana diagnoza dotycząca edukacji kulturowej w Małopolsce. Sporządzony będzie podręcznik oraz baza porad, dobrych praktyk dla nauczycieli oraz innych podmiotów zajmujących się edukacją poprzez kulturę w województwie małopolskim.
Wszystko to, aby dać nauczycielom narzędzia do długofalowych działań z dziećmi i młodzieżą, które pomogą wykształcić w młodych umiejętność krytycznego myślenia oraz przygotują nie tylko do roli odbiorcy, ale również uczestnika i współtwórcy kultury.

Łukasz Podolak

Informacja o całym projekcie.
Na portalu juz niedługo znajdziecie relacje i materiały związane z projektem.

Program SYNAPSY jest realizowany przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Wśród Partnerów projektu znalazła się Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Wspieramy SYNAPSY prowadząc dla uczestników warsztaty związane ze sztukami wizualnymi. Spotykamy się na wystawie “Z mojego okna widać wszystkie kopce”.

Na podstawie materiałów organizatora.

Tagi: