Książki pisane obrazami. Szkolenie dla nauczycieli

W dniach 4 i 5 marca Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na szkolenie “Książki pisane obrazami” towarzyszące wystawie “Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci”, w ramach której zaprezentowane zostaną w Zachęcie prace 14 ilustratorów i projektantów graficznych. Są wśród nich ci już rozpoznawalni w kraju i na świecie, zdobywcy międzynarodowych i krajowych nagród oraz ci, w których dostrzegamy potencjał i liczymy na ich dalszy rozwój. Dzięki nim powstają książki, będące dla dzieci pierwszym kontaktem ze sztuką.

W programie szkolenia:

• Rola ilustracji, rola obrazu w książce dla dzieci.
  • Nowy sposób przeżywania książek — czytanie obrazów.
  • Książka jako pretekst do zabawy, refleksji i działania.
  • Pomysły na zabawy z konkretnych książek, które można dowolnie modyfikować do innych pozycji literackich.
  • Budowanie dobrego klimatu w grupie dzieci poprzez obcowanie z książkami.
  • Inspiracje i refleksje wokół nowego kanonu lektur szkolnych.

Małgorzata Swędrowska — czynny nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego (17 lat praktyki), wykłada na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, trenerka PSPiA KLANZA (warsztaty dla nauczycieli i rodziców), animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.

Magda Kłos-Podsiadło — wydawczyni książek dla dzieci i młodzieży, założycielka wydawnictwa Wytwórnia. Odkrywca i promotorka talentów wśród najmłodszego pokolenia grafików i ilustratorów polskich, których wydane w Wytwórni książki zdobywają wiele krajowych i międzynarodowych nagród. W 2012 roku zasiadała w międzynarodowym jury konkursu dla ilustratorów Bologna Illustrators Exhibition. W 2014 prowadziła warsztaty dla ilustratorów na zaproszenie Itabashi Art Museum w Tokio.

Zgłoszenia: poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń
Informacje: Dział Edukacji Zachęty, Anna Zdzieborska, tel. 22 556 96 42, a.zdzieborska@zacheta.art.pl
Uwaga: liczba miejsc ograniczona

Na podstawie materiałów organizatora.