Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

ul. Pańska 3, Warszawa
artmuseum.pl

C

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest państwową instytucją kultury utworzoną w 2005 roku.
Od stycznia 2008 roku Muzeum prowadzi działalność w siedzibie tymczasowej w lokalu przy ulicy Pańskiej 3, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki. Do maja 2016 roku wystawy odbywają się także w dawnym pawilonie meblowym Emilia przy ul. Emilii Plater 51.

Organizowane przez Muzeum wystawy, wydarzenia kulturalne i edukacyjne oraz wydawane publikacje służą wypracowaniu kompleksowego programu działalności w przyszłej siedzibie instytucji na placu Defilad.

Zaproszenie na zajęcia edukacyjne dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej from Muzeum Sztuki Nowoczesnej on Vimeo.

Programy edukacyjne dla grup szkolnych i nauczycieli
Kontakt z dziełami wybitnych współczesnych artystów to pretekst do zainicjowania dyskusji o kulturze i historii najnowszej, a także punkt wyjścia dla lekcji prowadzonych zarówno w Muzeum, jak i w szkole. Format i tematy zajęć mogą być dowolnie dostosowane do wieku i preferencji grup.

Zaproszenie na zajęcia edukacyjne dla szkół w Muzeum Sztuki Nowoczesnej from Muzeum Sztuki Nowoczesnej on Vimeo.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza najmłodszych widzów do udziału w spotkaniach i warsztatach przygotowanych przez zespół Muzeum oraz współpracujących z nim animatorów kultury.
Celem prowadzonych zajęć jest pobudzenie kreatywności dzieci oraz przygotowanie ich do odbioru kultury współczesnej.

Zajęcia dla dzieci w przestrzeni wystawy “Działamy z kolekcją!”, fot. B. Stawiarski.

Cykle warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Przykładowe programy:
„WEJDŹ W MUZEUM” – program dla licealistów. Zajęcia poświęcone współczesnej sztuce i kulturze: warsztaty twórcze, wykłady, wycieczki, pokazy filmów, debaty. Spotkania poświęcone są aktualnym wystawom i odbywają się zarówno w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, jak też w innych warszawskich instytucjach kultury. Prowadzący to muzealni edukatorzy, kuratorzy, artyści i inni zaproszeni do współpracy specjaliści.
„SZTUKA O CZŁOWIEKU” – zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób z dysfunkcją wzroku.
„SZTUKA JAKO SPOSÓB MYŚLENIA” – cykl zajęć dla osób ze spektrum autyzmu.

Debaty, spotkania, konferencje…
„Muzeum Otwarte” to program debat, spotkań, wykładów, seminariów i warsztatów inspirowanych teorią Formy Otwartej Oskara Hansena. W jej duchu kładziony jest nacisk na proces wspólnego uczenia się, który zastępuje tradycyjne hierarchiczne przekazywanie wiedzy.

Oprowadzania
W weekendy, a okresowo także w dni powszednie, odbywają się oprowadzania po polsku i po angielsku po aktualnych wystawach. Istnieje możliwość nieodpłatnej rezerwacji oprowadzania dla grupy w dowolnym terminie.

Na podstawie informacji Organizatora.

projekt: agata biskup / made by Wordpress and mem!