#WZORNIK8: ZDARZENIE W PRZESTRZENI

To ostatnie spotkanie wieńczące całoroczny cykl edukacyjnego dla dzieci WZORNIK. Zapraszamy na warsztaty performatywne, w trakcie których – przy udziale ruchu swojego ciała – uczestnicy tworzyć będą wyreżyserowane sytuacje przestrzenne we wnętrzach budynku Galerii.

Spotykamy się w Bunkrze Sztuki, 12 grudnia (sobota), o godzinie 11.
Prowadzić je będzie Zorka Wollny we współpracy z Pauliną Hyłą. Warsztaty dedykowane są dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
 Projekt: Agata Biskup, CC-BY-SA

O prowadzącej:
Zorka Wollny (1980) – artystka wizualna i kompozytorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2006), doktor sztuki. Jest autorką licznych projektów i wystaw indywidualnych, uczestniczką wielu wystaw zbiorowych. W 2007 roku reprezentowała Polskę na wystawie twórców europejskich w Brukseli. Oprócz uczestnictwa w wystawach brała udział w wydarzeniach muzycznych (np. Festiwal Audio Art w Krakowie, Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień) i teatralnych (Międzynarodowe Spotkania Baletowe w Łodzi czy Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta w Poznaniu).Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury, jest również laureatką Nagrody im. Eugeniusza Gepperta za osiągnięcia malarskie. W 2009 roku została nominowana do nagrody Fundacji Deutsche Banku dla najlepszego młodego artysty, a w 2010 roku magazyn sztuki „Arteon” przyznał jej tytuł Artystki Roku. Mieszka i pracuje w Berlinie i Szczecinie.

O cyklu:
WZORNIK to cykl warsztatów dla dzieci prowadzonych z udziałem zaproszonych artystów, projektantów, architektów i aktywistów miejskich. Celem każdego ze spotkań jest przybliżenie najważniejszych idei architektury modernistycznej, które mają znaczący wpływ na sposób doświadczania współczesnych przestrzeni miejskich. Tematy warsztatów realizowane są w nawiązaniu do przestrzeni i historii budynku Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz twórczości jego architektki Krystyny Różyskiej-Tołłoczko. Autorką cyklu jest Paulina Hyła.

Udział w warsztatach możliwy jest tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 11 grudnia. Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 108 lub 601 460 470 oraz pinkunka@gmail.com

W 2015 roku warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach projektu „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.