#WZORNIK7: PRAWDA MATERIAŁU

Pod betonową ścianą galerii kryją się zapomniane zakamarki przeszłości. Plątanina kabli, łuszcząca się od starości farba i wspomnienia dawnych wystaw. Jaką tajemnicę skrywają? Czy pod surową fasadą zachowały się jeszcze ślady dawnych wydarzeń, które przeminęły na zawsze?

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z cyklu edukacyjnego dla dzieci WZORNIK, w trakcie których przy użyciu nietypowych narzędzi i materiałów odkryjemy piękno betonowej architektury. Pod czujnym okiem Agaty Biskup zatopimy się w poszukiwaniu „śladów przeszłości” i podążymy tropem niezwykłej historii budynku Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.
Spotykamy się w Bunkrze Sztuki, 28 listopada (sobota), o godzinie 11.

Warsztaty prowadzone przez Agatę Biskup dedykowane są dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Autorką cyklu jest Paulina Hyła (we współpracy z Anną Bargiel).

Projekt: Agata Biskup, CC-BY-SA

O prowadzącej:
Agata Biskup – absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, artystka wizualna wykorzystująca zróżnicowane techniki i środki tworzące jej własną gramatykę przekazu. W swojej praktyce koncentruje się na analizie postaw artystycznych, tematyce pozycji i autorstwa w świecie sztuki oraz relacji rozdziału i połączenia obszaru sztuk wizualnych. Brała udział w licznych wystawach i projektach artystycznych. Autorka książki zatytułowanej „Xanadu” (2010).

O cyklu:
WZORNIK to cykl warsztatów dla dzieci prowadzonych z udziałem zaproszonych artystów, projektantów, architektów i aktywistów miejskich. Celem każdego ze spotkań jest przybliżenie najważniejszych idei architektury modernistycznej, które mają znaczący wpływ na sposób doświadczania współczesnych przestrzeni miejskich. Tematy warsztatów realizowane są w nawiązaniu do przestrzeni i historii budynku Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz twórczości jego architektki Krystyny Różyskiej-Tołłoczko.

Udział w warsztatach możliwy jest tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 27 listopada. Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 108 lub 601 460 470 oraz pinkunka@gmail.com

W 2015 roku warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach projektu „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.