sztuka edukacji

19 i 20 listopada 2015 w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze odbędzie się trzecia konferencja z cyklu „Sztuka edukacji”, tym razem zatytułowana „Sztuka w szkole. Konieczności, możliwości, potrzeby”. Jej celem jest refleksja dotycząca roli sztuki w edukacji szkolnej.

„Sztuka edukacji” to cykl corocznych konferencji organizowanych z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kierowanych do nauczycieli oraz animatorów kultury i edukatorów pracujących lub współpracujących z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze kultury. Ich celem jest prezentacja możliwości włączenia współczesnej kultury i sztuki w szkolne programy nauczania i przedstawienie dobrych praktyk współpracy między środowiskami.

W czasie konferencji „Sztuka w szkole. Konieczności, możliwości, potrzeby” chcemy zastanowić się nad możliwościami i sposobami wprowadzania elementów kultury współczesnej do programów nauczania, tym razem z uwzględnieniem specyfiki województwa lubuskiego. Wierzymy, że w ten sposób proces realizacji zapisów podstawy programowej mógłby zostać urozmaicony, a efekty edukacji, nie tylko przedmiotów artystycznych – zwiększone m.in. o umiejętność twórczego myślenia. Zaproszeni goście i uczestnicy zaprezentują projekty własne, zrealizowane bądź dopiero planowane. Pokażemy drogi i rodzaje współpracy z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz artystami.

Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji oraz współtworzenia jej programu.
Propozycje do programu przyjmujemy do 5 listopada 2015. Informację o tym, które ze zgłoszonych projektów zostały zakwalifikowane do programu konferencji ogłosimy dnia 9 listopada 2015.
Więcej informacji o konferencji wraz z formularzami zgłoszeniowymi:sztukaedukacji.zacheta.art.pl

Zobaczcie i posłuchajcie jak prezentowaliśmy (Mariusz Libel, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie oraz Justyna Kościuk, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Złotoryi) nasz projekt Sztuka24h/24h w trakcie konferencji:
YouTube Preview Image

Organizatorzy: Galeria BWA w Zielonej Górze, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Muzeum Ziemi Lubuskiej, Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, Fundacją Salony w Zielonej Górze.

Na podstawie materiałów Organizatora.