#WZORNIK5: MASZYNA DO MIESZKANIA

Każde osiedle powinno działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Poza miejscem do mieszkania musi być tu szkoła, sklep i plac zabaw. Przyda się też park i przystanek autobusowy. Maszyna zadziała jednak dopiero wtedy, gdy wiemy, jak ją obsługiwać. Kto powinien rządzić? Mieszkańcy, deweloperzy, aktywiści, władze miasta…

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu edukacyjnego dla dzieci WZORNIK.
Spotykamy się w Bunkrze Sztuki 17 października (sobota) o godzinie 11.00.
Z pomocą Grzegorza Krzywaka poznamy bliżej jedno z krakowskich osiedli – Krowodrzą Górkę – a następnie sami sprawdzimy, jak działają takie osiedla. To od Was zależy, kto będzie nimi rządził!

Projekt: Agata Biskup CC-BY-SA

Grzegorz Krzywak – z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Kraków, pisał dla „Placu Wolności”, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Eska oraz portal Krowoderska.pl. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale” i zagorzały zwolennik wizji Krakowa jako miasta-ogrodu.

WZORNIK to cykl warsztatów dla dzieci prowadzony z udziałem zaproszonych artystów, projektantów, architektów i aktywistów miejskich. Celem każdego ze spotkań jest przybliżenie najważniejszych idei architektury modernistycznej, które mają znaczący wpływ na sposób doświadczania współczesnych przestrzeni miejskich. Tematy warsztatów realizowane są w nawiązaniu do przestrzeni i historii budynku Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz twórczości jego architektki Krystyny Różyskiej-Tołłoczko. Autorką cyklu jest Paulina Hyła (we współpracy z Anną Bargiel).

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
Udział w warsztatach możliwy jest tylko po wcześniejszej rezerwacji.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 16 października do godz. 16.
Informacje i zapisy: nr tel. 12 422 10 52 w. 108, lub 601 460 470 bądź mailowo pinkunka@gmail.com

W 2015 roku warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach projektu „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.