Malarstwo i malowanie

Warsztaty

Czym jest malarstwo? Czy malarstwo i malowanie to jest to samo? Jak wygląda warsztat artysty malarza? Czym różni się współczesne malarstwo od sztuki dawnej? Co łączy obraz z performancem? Efekt czy proces? Gdzie są granice malarstwa?
Na te i wiele innych pytań związanych z teorią malarstwa, szukamy odpowiedzi wspólnie z uczniami w czasie warsztatów “Malarstwo i malowanie”.

Podstawą naszych warsztatów jest scenariusz dla uczniów szkół gimnazjalnych. Konspekt może być dowolnie modyfikowany przez nauczyciela na potrzeby jednej lub kilku lekcji. Scenariusz stanowi rozbudowaną propozycję zajęć bazujących na materiałach filmowych zrealizowanych przez pleple.tv (http://vimeo.com/33166757), które nawiązują do wystaw Wojciecha Gilewicza: “Wyprzedaż”, BWA Awangarda, Wrocław; “Pracownia”, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Kraków.

Zainspiruj się!

Koncepcja scenariusza: Karolina Vyšata
Scenariusz jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. Treść licencji dostępna jest na stronie.

Zobacz co nam z tego wychodzi…

Warsztaty “malarstwo i malowanie”, Gimnazjum nr 28 w Krakowie, fot. Karolina Vyšata, CC-BY-SA.

Zapraszamy także do skorzystania z naszej ofert bezpłatnych warsztatów, które przeprowadzimy w waszej szkole lub przedszkolu. Na zajęciach wykorzystujemy materiały, które zgromadziliśmy na portalu SZTUKA24H. Istnieje możliwość dopasowania tematu zajęć do aktualnie omawianego programu nauczania w konkretnej grupie.
Więcej informacji: vysata@bunkier.art.pl