Wydział Sztuki w Mieście 3.0

Wydział Sztuki
Uniwersytet Pedagogiczny
Kraków

III Festiwal Wydziału Sztuki w Mieście to cykl wystaw i towarzyszących im wydarzeń, które organizują studenci i wykładowcy Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Tegoroczna edycja festiwalu będzie się odbywać w dniach 12-19 czerwca. Festiwal nie zamyka się w murach uczelni, ale swoim zasięgiem obejmie dużą część miasta. Wydarzenia będą odbywały się w różnorodnych lokalizacjach, takich jak muzea (Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Historii Fotografii), obiekty w przestrzeni miejskiej (m. in. pod mostem Grunwaldzkim powstanie mural), kluby (Pauza i Fabryka) czy kino Paradox, w którym będzie miał miejsce przegląd studenckich animacji i filmów wideo. W dniu otwarcia festiwalu wszystkie wystawy będzie można zobaczyć, docierając do poszczególnych lokalizacji zabytkowym autobusem z lat 50. W działania studentów włączą się również wykładowcy uczelni. Celem festiwalu jest nie tylko promocja Wydziału Sztuki, ale przede wszystkim prezentacja dokonań studentek i studentów, stworzenie platformy wymiany doświadczeń dla młodych twórców oraz popularyzacja sztuki poprzez działania edukacyjne.

Program Festiwalu znajdziesz tutaj.

Portal sztuka24h szczególnie zaprasza dzieci i ich opiekunów do wzięcia udziału w warsztatach będących wynikiem współpracy studentów z dr Moniką Nęcką, z którą mamy przyjemność współtworzyć cykl „Dorośli w Małym Klubie Bunkra Sztuki”.

“Inna książka – quite book, tunel book, kamishibai”
Niedziela, 14.06.2015
godz. 11.00-12.30, 13.00-14.30 (dwie grupy)
Pauza In Garden
(ul. Rajska 12)
Dzieci i rodzice będą pracować pod kierunkiem studentów edukacji artystycznej w ramach tematów pokazanych na wystawie projektowania graficznego i wzornictwa, wspólnie tworząc trzy rodzaje książek, które mają stać się inspiracjami wspólnych działań w domu. Praca odnosić się będzie również do miejsca, w którym odbywać się będą warsztaty oraz podkreślać istotność książek i ich obecności w życiu.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy (zapisy.warsztaty.up@gmail.com)

Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki
Środa 17.06.2015
godz. 15.00-16.30
Śródmiejski Ośrodek Kultury
(ul. Mikołajska 2)
Spotkanie dla dzieci i rodziców oparte o wspólne czytanie książeczek z serii Małego Klubu Bunkra Sztuki.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy (zapisy.warsztaty.up@gmail.com)

Zobacz dokumentację fotograficzną warsztatów (kliknij zdjęcie)

Zdjęcie: Monika Nęcka. Wszystkie prawa zastrzeżone.