#WZORNIK3: BIAŁE PUDEŁKO

Na starym strychu wśród kolorowych różności leży białe pudełko. Niepozorne, nieco nieciekawe i nudne. Posiada jednak wyjątkową właściwość. Jego monotonne białe wnętrze zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – wszystko zależy od tego, co do niego włożysz! Chcecie sprawdzić jak to możliwe? Każdy będzie miał okazję do tego, by stworzyć własne pudełko. Jego białe wnętrze przekształcimy w niepowtarzalną feerię barw!

Projekt: Agata Biskup CC-BY-SA

Gościem kolejnych warsztatów z cyklu WZORNIK była Kasia Przezwańska, z którą wspólnie odkrywaliśmy tajniki obecności koloru w projektowaniu przestrzeni.
Katarzyna Przezwańska (1984) – absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Instytutem Awangardy Fundacji Galerii Foksal i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Była autorką oprawy plastycznej wystawy Maria Pinińska Bereś. Rysunki w Galerii Dawid Radziszewski w Warszawie (2013). Współtworzy Czosnek Studio w Warszawie.

Zobacz scenariusz warsztatów przygotowany przez Katarzynę Przezwańską i Paulinę Hyłę, CC-BY-SA.

Opracowanie: Kasia Przezwańska, Paulina Hyła, CC-BY-SA

WZORNIK to cykl warsztatów dla dzieci prowadzony z udziałem zaproszonych artystów, projektantów, architektów i aktywistów miejskich. Celem każdego ze spotkań jest przybliżenie najważniejszych idei architektury modernistycznej, które mają znaczący wpływ na sposób doświadczania współczesnych przestrzeni miejskich. Tematy warsztatów realizowane są w nawiązaniu do przestrzeni i historii budynku Galerii Bunkier Sztuki oraz twórczości jego architektki Krystyny Tołłoczko-Różyskiej.

Warsztaty dla dzieci w wieku 6–9 lat
Czas trwania: 2 godziny

Udział w warsztatach jest możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji.
Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 108, 601 460 470 lub pinkunka@gmail.com
Kuratorka MKBS: Anna Bargiel
Autorka cyklu: Paulina Hyła (we współpracy z Anną Bargiel)

Zobacz dokumentację fotograficzną z warsztatów!

Fot. Katarzyna Marszycka

W 2015 roku warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach projektu „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.