sztuka inspiruje. szkolenie dla nauczycieli

20 kwietnia 2015, godz. 15.00 – 18.00

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli „Sztuka inspiruje, czyli dlaczego warto sięgać po otwarte zasoby edukacyjne”, organizowane przez Galerię Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie.

Adresaci: nauczyciele przedmiotów humanistycznych wszystkich typów szkół.

Ramowy program zajęć:
- Sztuka i kultura współczesna jako element wspierający realizacje programu nauczania – możliwości i ograniczenia.
- Otwarte zasoby edukacyjne jako baza inspiracji – gdzie szukać? Jak wykorzystywać? Jak tworzyć? Podstawowe informacje dotyczące wolnych licencji Creative Commons.
- Praktyczne wykorzystanie materiałów edukacyjnych związanych ze sztuką i kulturą współczesną.

Jonathasmello CC BY 3.0

Prowadzenie:
Karolina Vyšata. Absolwentka historii sztuki UKSW w Warszawie i podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich UJ w Krakowie. Posiada kwalifikacje nauczycielskie. Współpracowała z Muzeum Narodowym w Warszawie, Zachętą Narodowa Galerią Sztuki,Uniwersytetem Dzieci. Kuratorka i realizatorka programów edukacyjnych i wystaw sztuki współczesnej (m.in.: Galeria Kuluary, PKiN Warszawa, 2002 – 2005; Klub Miłośników Sztuki, Zachęta, 2005–2008; „Wymiary Utopii: program działań konstekstualnych”, Bunkier Sztuki, 2013). Od 2008 roku związana z Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, w ramach której realizuje projekt www.sztuka24h.edu.pl. Aktualnie prowadzi zajęcia z zakresu Animacji Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim (Teksty Kultury, Wydział Polonistyki), a także realizuje autorski program historii sztuki w Przedszkolu Montessori w Krakowie. E-mail: vysata@bunkier.art.pl

Zajęcia odbędą się w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, ul. Garbarska 1 – sala 14.

Konieczna wcześniejsza rejestracja!
Zgłoszenia przyjmuje Biuro Obsługi Klienta w MCDN ODN w Krakowie, ul. Garbarska 1, pok. nr. 12.
Wypełnioną kartę zgłoszeniowa uczestnika (formularz dostępny on-line lub w Informatorze MCDN) prosimy do dnia 16 kwietnia 2015 r. złożyć osobiście, przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: bok.krakow@mcdn.edu.pl lub pocztą (faxem) na adres:
MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie
31-131 Kraków, ul. Garbarska 1