Otwarta lekcja

Tydzień Otwartej Edukacji
9-13 marca 2015 r.

BY

Tydzień Otwartej Edukacji to wyjątkowe wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, które gromadzi nauczycieli, uczniów i entuzjastów z całego świata, aby podczas kilku dni dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w uczeniu przy pomocy otwartych zasobów. Podczas tegorocznego Tygodnia Otwartej Edukacji także i my chcielibyśmy się włączyć w akcję promocji otwartych zasobów. Proponujemy zatem nauczycielom, nauczycielkom, bibliotekarzom i bibliotekarkom oraz aktywistom i aktywistkom w całej Polsce realizację Otwartych Lekcji.
Więcej informacji na stronie Creative Commons Projekt: Polska.

Otwarte Lekcje to krótkie warsztaty przygotowane przez Centrum Cyfrowe i Stowarzyszenie Otwarte! we współpracy z nauczycielami i ekspertami edukacyjnymi. Jednego dnia, w trakcie Tygodnia Otwartej Edukacji, zaprosimy wszystkich chętnych edukatorów do przeprowadzenia warsztatu nt otwartości dla swoich kolegów i koleżanek w jednej szkole, bibliotece, domu kultury lub innym miejscu, w którym tworzy się i wykorzystuje zasoby edukacyjne.

Celem tego warsztatu jest przede wszystkim zapoznanie danej grupy z ideą otwartości w edukacji i prezentacja prostych, ale wymiernych korzyści, które wiążą się z wyborem modelu otwartościowego. Warsztat ten składa się z kilku modułów, które można dobierać i ustawiać w zależności od potrzeb i charakteru grupy. Moduły te to m.in.: idea otwartości, przegląd linków do repozytoriów z poszczególnych przedmiotów, wyszukiwanie zasobów (dwie wersje ćwiczenia), oraz najczęściej zadawane pytania.

Do przeprowadzenia Otwartych Lekcji wystarczy scenariusz, który można pobrać ze strony.

W scenariuszu znajduje się także wzmianka o portalu www.sztuka24h.edu.pl!

Partnerami Tygodnia Otwartej Edukacji są: Koalicja Otwartej Edukacji, Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, Stowarzyszenie Otwarte!, Creative Commons, Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Strona główna akcji: www.openeducationweek.org

projekt: agata biskup / made by Wordpress and mem!