działaj!

Bezpłatne warsztaty dla licealistów towarzyszące wystawie “Kombucha”
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

Kreatywność, otwartość umysłu i chęć działania to podstawy indywidualnego rozwoju. Sztuka współczesna wraz ze swoim szerokim kontekstem (społecznym, politycznym, kulturowym) daje doskonałą możliwość ćwiczenia i pogłębiania wyżej wymienionych umiejętności. Proces „uczenia się” przybiera formę doświadczenia rzeczywistości we wszystkich możliwych jej wymiarach i formach. Projektując warsztaty, spotkania z dziełem sztuki, nie mówimy „Ja Ci opowiem!”. Wskazujemy sytuację, w której opowiadamy, tworzymy i uczymy się razem. W czasie warsztatów poruszać będziemy zagadnienia związane z wielokulturowością, pasją tworzenia, tożsamością twórcy. Przeprowadzimy analizę wybranych prac prezentowanych na wystawie Kombucha, wskazując na ich szeroki kontekst oraz prowokując uczestników do refleksji wynikającej z osobistego doświadczenia. Dla uczniów warsztaty będą możliwością twórczego działania, skonfrontowanego z pracami ich rówieśników, których dzieła znajdują się na ekspozycji. Nauczyciele będą mieli okazję przyjrzeć się nowatorskim formom edukacji przez sztukę oraz technikom związanym z metodologią aktywnego nauczania. Warsztaty „Działaj!” to wstęp do ćwiczenia uważności, warto wykorzystać je w szkolnym programie nauczania – nie tylko przedmiotów humanistycznych.

Lustrzanka, czyli performance na wystawie Michała Jelskiego, fot. B. Przybył Ołowski

Warsztaty prowadzi współkurator wystawy “Kombucha”, autor podręcznika do filozofii dla licealistów “Myślenie krytyczne”, założyciel Fundacji Razem Pamoja, Bartosz Przybył Ołowski.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Zapraszamy zorganizowane grupy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Warsztaty prowadzimy po wcześniejszej rezerwacji we wtorki i czwartki w godz. 11.00–17.00.
Informacje i zapisy: Karolina Vyšata, tel.+48 12 422 10 52, e-mail: vysata@bunkier.art.pl