Dzieci z jeziora

„Dzieci z jeziora to bajka” o chłopcu, który spędzał lato ze swoim ojcem i o tym, że cały świat zbudowany jest z cząstek. To także opowieść o prawdziwej przyjaźni.

„Pewnego wieczoru Edward zapytał ojca, czym tak naprawdę się zajmuje i co to takiego ten akcelerator. Ojciec odpowiedział, że jest fizykiem i rozpędza cząstki. Oczy chłopca zrobiły się wielkie, a ojciec rzekł:
– Cały świat zrobiony jest z cząstek. Takich malutkich kruszynek. A akcelerator to taka maszyna, która zmienia cząstki w strumień.
Dzięki niemu strumień płynie coraz szybciej i szybciej. Sęk w tym, że teraz nam się zepsuł i próbujemy go naprawić. Koledzy w instytucie potrzebują moich wyliczeń, rozumiesz?”.

Łukasz Orbitowski (ur. 1977). Pisarz i publicysta. Laureat licznych nagród i stypendiów. Mieszka w Krakowie i Kopenhadze.

Olaf Brzeski (ur. 1975). Studiował rzeźbę w ASP we Wrocławiu. Dwukrotny stypendysta Młodej Polski. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Pomysłodawczyni i redaktorka „Serii Małego Klubu Bunkra Sztuki”: Anna Bargiel.
Konsultacja merytoryczna: dr Monika Nęcka.
Redakcja i korekta: Karolina Więckowska.
Projekt graficzny i skład: Agata Biskup.
Czyta: Małgorzata Gorol i Sylwester Piechura.
Realizacja dźwięku: Kamil Madoń.
Wydawca: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.
Kraków 2012.

Książka rekomendowana starszym dzieciom.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Książka jest dostępna na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. Treść licencji jest dostępna na stronie.