Marcin i pełnia w ZOO

„Marcin i pełnia w Zoo” to bajka o chłopcu, który miał taki kłopot, że często mylił ludzi z innymi ludźmi.

„Marcin miał trochę więcej lat niż ty i trochę mniej niż ja. Miał także pewien problem – nie rozpoznawał twarzy. Gdy szedł dokądś ulicą i spotykał kogoś, kogo mógł znać, zdarzało się, że mylił go z kim innym, kogo też mógł znać, a czasem z kimś, kogo nigdy na oczy nie widział. Ludzie się trochę na niego o to obrażali, nawet ci, których wcześniej nie znał, a pomylił ich na przykład z Maksem albo Anią”.

Justyna Bargielska (ur. 1977). Autorka czterech książek z wierszami i jednej z prozą. Dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej Gdynia, laureatka nagrody PTWK. Matka dwójki dzieci. Mieszka w Warszawie.

Dorota Buczkowska (ur. 1971) Ukończyła Wydział Rzeźby ASP w Warszawie w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego oraz Gender Studies na UW. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Pomysłodawczyni i redaktorka „Serii Małego Klubu Bunkra Sztuki”: Anna Bargiel.
Konsultacja merytoryczna: dr Monika Nęcka.
Redakcja i korekta: Karolina Więckowska.
Projekt graficzny i skład: Agata Biskup.
Autor reprodukcji rysunków: Michał Przeźnik-Buczkowski.
Czyta: Sylwester Piechura.
Realizacja dźwięku: Kamil Madoń.
Wydawca: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.
Kraków 2012.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Książka jest dostępna na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. Treść licencji jest dostępna na stronie.