Zdarzenie nad strumykiem

Przygoda nr 3 – film
Mały Klub Bunkra Sztuki

„Zdarzenie nad strumykiem” przenosi nas w świat dwójki przyjaciół, Józia – nieustraszonego poszukiwacza czekoladowych skarbów i Misia Zbysia – dzielnego rycerza, uczestnika walk bokserskich. To historia o tym, że dobrze jest mieć przyjaciela, z którym można się czasami ponudzić.

Film jest efektem pracy dzieci z twórczynią animacji Martą Pajek. W czasie serii warsztatów uczestnicy realizowali wszystkie etapy tworzenia filmu animowanego: pisanie scenariusza, wykonanie storyboardu i elementów animacji (bohaterów, scenografię), efektów specjalnych, nagranie dźwięków oraz montaż. Marta Pajek jest niezależną reżyserką filmów animowanych. Ukończyła ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki (pracownia Jerzego Kuci). W 2011 roku zakończyła prace nad filmem „Snępowina”, który jest jej debiutem profesjonalnym, wyprodukowanym przez Studio Se-ma-for. Oprócz projektów autorskich, artystka realizuje projekcje do teatru i prowadzi warsztaty dotyczące filmu animowanego.

Kuratorka: Anna Bargiel
Współpraca: Piotr Madej, Maria Görlich-Opyd

Zobacz też animacje z tłumaczeniem na Polski Język Migowy!

Przygoda nr 3 – „Zdarzenie nad strumykiem” from Bunkier Sztuki on Vimeo.

„Przygoda” to projekt zrealizowany przez Mały Klub Bunkra Sztuki w 2014 roku. Cykl działań o charakterze eksperymentalnym, na granicy dyscyplin sztuk: teatru, sztuk wizualnych i filmu skierowanych do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, dla których punktem wyjścia były książki wydane w ramach Serii Małego Klubu Bunkra Sztuki.
Dzieci wraz z zaproszonymi artystami zrealizowały trzy adaptacje:
Przygoda nr 1: słuchowisko, „Marcin i pełnia w Zoo”
Przygoda nr 2: spektakl, „Dzieci z jeziora”
Przygoda nr 3: film, „Zdarzenie nad strumykiem” .

Przeczytaj więcej o Serii Małego Klubu Bunkra Sztuki na stronie Mały Klub Bunkra Sztuki na Facebooku .Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach zadania „Doświadczanie sztuki. Edukacja kulturalna w Bunkrze”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.