Słuchowisko Marcin i pełnia w Zoo

Przygoda nr 1 – słuchowisko
Mały Klub Bunkra Sztuki

„Bo ludzie właśnie tacy są (…) Najbardziej na świecie chcą, żeby ich z nikim nie mylono, a zaraz po tym chcą mieć gęste włosy”. Zapraszamy do rodzinnego wysłuchania historii Marcina, który miał kłopot z rozpoznawaniem twarzy, przez co ludzie się trochę na niego o to obrażali, nawet ci, których wcześniej nie znał. Pewnej bardzo wyjątkowej nocy Marcin wybrał się do zoo, zupełnie sam. Co powiedziały mu (tak, powiedziały!) zwierzęta?

Słuchowisko radiowe zrealizowano na podstawie bajki Justyny Bargielskiej „Marcin i pełnia w Zoo”. W słuchowisku wzięli udział uczestnicy projektu „Przygoda nr 1 – słuchowisko”: Adela Bukowy, Antoni Bigaj, Ewa Genew, Jonasz Iwanicki, Bartłomiej Kołaczka, Aron Lampart, Lena Lech, Małgorzata Solorz, Jaś Szałankiewicz
Reżyseria: Daria Woszek
Muzyka: Daniel Pigoński
Współpraca: Katarzyna Krzanowsk

Warsztaty poprowadziły Justyna Bargielska i Daria Woszek.

Kuratorka: Anna Bargiel

Justyna Bargielska, poetka, pisarka. Laureatka konkursu poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego (2001) i nagrody specjalnej im. Jacka Bierezina (2002). Otrzymała dwa razy Nagrodę Literacką Gdynia (2010 i 2011). Mieszka w Warszawie.

Daria Woszek, absolwentka teatrologii UJ oraz Programu Fabularnego „Studio Prób” i Programu Scenariuszowego „Script” w Szkole Wajdy. Kończy reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Jej film „Spowiedź” dostał główną nagrodę (Kodak Award) na 11th Polish Film Festival w Los Angeles w kategorii film studencki (2010), reklama społeczna „Morskie Opowieści” otrzymała nagrodę za wizję artystyczną na XIV Studenckim Konkursie Filmów Reklamowych Kodaka (2010). Zajmuje się również reżyserią teatralną: „Desdemona” P. Vogel w Teatrze Łaźnia Nowa (2007) , „Noc tuż przed lasami” B.M. Koltes w Teatrze im. Juliusza Słowackiego (2010) i reżyserią multimediów („Straszny Dwór”, „Korczak”, „Messa di Requiem”).

„Przygoda” to projekt zrealizowany przez Mały Klub Bunkra Sztuki w 2014 roku. Cykl działań o charakterze eksperymentalnym, na granicy dyscyplin sztuk: teatru, sztuk wizualnych i filmu skierowanych do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, dla których punktem wyjścia były książki wydane w ramach Serii Małego Klubu Bunkra Sztuki. Dzieci wraz z zaproszonymi artystami zrealizowały trzy adaptacje:

Przygoda nr 1: słuchowisko, „Marcin i pełnia w Zoo”

Przygoda nr 2: spektakl, „Dzieci z jeziora”

Przygoda nr 3: film, „Zdarzenie nad strumykiem”

Przeczytaj więcej o Serii Małego Klubu Bunkra Sztuki na stronie http://bunkier.art.pl/?projekty=maly-klub-bunkra-sztuki

Mały Klub Bunkra Sztuki na Facebooku https://www.facebook.com/maly.klub?fref=ts

Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki w 2014 roku realizowane były w ramach zadania „Doświadczanie sztuki. Edukacja kulturalna w Bunkrze”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.