Dzieci z jeziora. Spektakl

Przygoda nr 2
Mały Klub Bunkra Sztuki

Dla Edwarda miały to być zwyczajne i udane wakacje – jezioro, wypoczęty Tata, kopanie piłki, wycieczki i nowi znajomi. Tak miało być. A jak było? Nad jezioro chodzić nie wolno, Tata zamiast grać z synem w piłkę cały czas siedział przed komputerem, wycieczki zostały odwołane, a nowi znajomi… no cóż, zapraszamy na opowieść o tym, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje.

Spektakl na podstawie bajki Łukasza Orbitowskiego pt. „Dzieci z jeziora” został przygotowany przez uczestników projektu „Przygoda nr 2 – spektakl”: Julię Chylę, Dawida Chylę, Julię Grzybowską, Anię Pietrzyk, Jasia Szałankiewicza, Igora Trelę i Szymona Trelę oraz artystów Teatru Figur Kraków:

Dagmara Żabska, szefowa Teatru Figur, aktorka, pedagożka teatru. Zajmuje się teatrem cieni, teatrem dla dzieci i sztuką społeczną.

Alla Maslovskaya, aktorka w Teatrze Figur Kraków, animatorka cieni, pedagożka teatru. W 2013 roku wyreżyserowała spektakl „Hiob”.

Agnieszka Polańska, projektantka, scenografka w Teatrze Figur, animatorka cieni, filmoznawczyni. Jest autorką scenografii do spektaklu „Mglisty Billy”, która została wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla dzieci i Młodzieży „Korczak”.

Autorem muzyki do spektaklu jest Andrzej Bonarek. Kompozytor, producent muzyczny, autor muzyki do filmów, spektakli teatralnych i piosenek. Współpracował m.in. z Teatrem im. Juliusza Słowackiego, Łaźnią Nową, PWST w Krakowie, Teatrem Figur. Autor płyt dla dzieci „Rozśpiewany świat” i „Cztery pory roku” (Wydawnictwo Zielona Sowa, 2003 i 2006). W 2008 roku wydał autorską płytę „Moja Emily Dickinson” (S.P. Records). Od 2011 roku związany z duetem muzycznym „Wilderness Concerto”, w 2013 roku wydali płytę.

„Przygoda” to projekt zrealizowany przez Mały Klub Bunkra Sztuki w 2014 roku. Cykl działań o charakterze eksperymentalnym, na granicy dyscyplin sztuk: teatru, sztuk wizualnych i filmu skierowanych do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, dla których punktem wyjścia były książki wydane w ramach Serii Małego Klubu Bunkra Sztuki. Dzieci wraz z zaproszonymi artystami zrealizowały trzy adaptacje:

Przygoda nr 1: słuchowisko, „Marcin i pełnia w Zoo”

Przygoda nr 2: spektakl, „Dzieci z jeziora”

Przygoda nr 3: film, „Zdarzenie nad strumykiem”

Przeczytaj więcej o Serii Małego Klubu Bunkra Sztuki na stronie

Mały Klub Bunkra Sztuki na Facebooku

Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach zadania „Doświadczanie sztuki. Edukacja kulturalna w Bunkrze”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.