Wyprzedaż

Pakiet materiałów edukacyjnych złożony z filmu zrealizowanego przez Monikę Weychert-Waluszko (Telewizja PlePle ), nawiązującego do wystawy Wojciecha Gilewicza „Wyprzedaż” oraz scenariusza zajęć dla młodzieży gimnazjalnej.

Cele główne:
1. Zapoznanie uczniów z podstawowymi zagadnieniami formalnymi oraz technikami związanymi z malarstwem.
2. Przedstawienie różnych metod pracy artystycznej. Zwrócenie szczególnej uwagi na wspólne działanie twórcze. Próba analizy różnic pomiędzy tradycyjnie pojmowanym dziełem malarskim a współczesnymi akcjami artystycznymi.
3. Zainteresowanie uczniów współczesnym życiem kulturalnym poprzez zapoznanie ich z twórczością wybranych artystów i grup artystycznych.

Koncepcja filmu edukacyjnego: Monika Weychert-Waluszko
Film jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autora i Galerii BWA Awangarda we Wrocławiu. Treść licencji dostępna jest na stronie: www.creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Zobacz scenariusz

Koncepcja scenariusza: Karolina Vyšata