Fasada- twarz czy maska?
C

Czy wiesz, co to fasada? Czy zawsze patrząc na budynek, jesteś w stanie powiedzieć co znajduje się w środku, jaką pełni funkcję lub jaka instytucja ma w nim swoją siedzibę? Fasada budynku, jak twarz człowieka, czasem skrywa coś zupełnie innego, niż nam się wydaje np. uśmiechając się pomimo smutnego nastroju.

Kliknij tutaj  i zobacz szablony-fasady zrobione w oparciu o budynki Adolfa Szyszko-Bohusza. Poproś kogoś starszego o ich wydrukowanie. Potrzebujesz tylko nożyczek, gumki pasmanteryjnej i kolorowych kredek, żeby zrobić z nich niepowtarzalne maski.

Tę zabawę wymyśliła pani Anna Komorowska z Pracowni k. Kliknij tutaj i zobacz inne pomysły pani Anny opracowane do wystawy „Reakcja na modernizm – architektura Adolfa Szyszko-Bohusza”.

Wychodząc na spacer, zabierz ze sobą ołówki i przyjrzyj się budynkom, może któryś z nich jest wyjątkowy, narysuj jego fasadę. Co mówi o wnętrzu tego budynku? Na podstawie swojego rysunku spróbuj wspólnie z rodzicami stworzyć wyjątkową maskę.

Źródło: http://twistedsifter.com/2012/08/buildings-with-funny-faces-gallery/

projekt: agata biskup / made by Wordpress and mem!