Szlakiem modernizmu: Kraków

Szkoła krakowska

W krakowskiej architekturze lat dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku powstał osobny nurt zwany „Szkołą krakowską” łączący style, modernizm z historyzmem i secesją, nowoczesne formy z detalem, takim jak zgeometryzowane obramowania drzwi wejściowych czy okien, witraże oraz bardzo popularne, utrzymane w stylistyce art déco godła.

Godło: chiński smok, ul. Urzędnicza 37, Kraków proj. Zygmunt Prokesz i Izydor Goldberger, bud. 1934 r.
Źródło: http://www.bryla.pl/bryla/51,85301,13719803.html?i=27

Zobacz więcej zdjęć „godeł” krakowskich kamienic.  Spróbuj je odnaleźć, spacerując po mieście. Przejdź do galerii zdjęć .

Przeczytaj artykuł: „Modernizm Krakowski, lubię to!”

Wybierz się na rodzinny spacer po Krakowie szlakiem architektury modernistycznej. Trasa została przygotowana przez studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w formie multimedialnej prezentacji.