Daj się uskrzydlić kulturze!

Kultura uskrzydla dzieci i młodzież w całej Polsce

W ostatnim tygodniu maja w całej Polsce odbędzie się blisko dziewięćdziesiąt wydarzeń kulturalnych przygotowanych przez dzieci i młodzież, łączących edukację z nowymi technologiami. Już 24 maja rusza Tydzień Akademii Orange, a wraz z nim liczne atrakcje – koncerty, spektakle, gry miejskie, warsztaty, pokazy – wszystkie otwarte dla publiczności. Organizatorem akcji pod hasłem „Kultura Uskrzydla” jest Fundacja Orange.

Młodzi twórcy zapraszają między innymi na premierę platformy internetowej z dawnymi grami w formie interaktywnej (w Warszawie), maraton drukowania 3D w dzielnicy Nowy Port i tworzenie portretów w formie książki dotykowej (w Trójmieście), a także Festiwal Latawców (w Łukowie), gry miejskie (w Łodzi), pokaz filmu z niesamowitą ścieżką dźwiękową (w Strzelcach Opolskich) i wiele innych. Kilkadziesiąt wydarzeń realizowanych od 24 maja do 1 czerwca to finały 48 projektów edukacji kulturalnej, w których przez ostatnich sześć miesięcy uczestniczyło blisko 5000 młodych twórców z 14 województw.

Wśród kilkudziesięciu wydarzeń Tygodnia Akademii Orange każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy aktywnego wypoczynku będą mogli wziąć udział w grach miejskich, piknikach i rekonstrukcjach historycznych. Fanów nauki zainteresują ciekawe warsztaty, prelekcje i pokazy filmów, dokumentujących wykorzystanie nowych technologii w realizacji projektów. W niektórych przypadkach, nie trzeba będzie nawet wychodzić z domu! Młodzi twórcy zaplanowali bowiem emisję programu telewizyjnego na żywo i audycję w radiu.

W tym roku Tydzień Akademii Orange odbywa się pod hasłem „Kultura Uskrzydla”. Koncepcja ta czerpie z twórczości niemieckiego artysty – Jana von Hollebena i jego serii fotografii „Marząc o lataniu”.

„Dzięki pobudzeniu wyobraźni i zmianie perspektyw (dosłownie i w przenośni) możemy osiągnąć co tylko chcemy: latać, walczyć ze smokami, zostać superbohaterem czy astronautą”podkreśla Maria Adamiec. Uczestnicy Tygodnia Akademii Orange mogą wziąć udział w konkursie na najciekawsze „uskrzydlone” zdjęcie, inspirowane twórczością artysty. Nagrodą dla zwycięzców będzie profesjonalna sesja zdjęciowa prowadzona przez samego von Hollebena!

Wszystkie wydarzenia odbywające się podczas Tygodnia Akademii Orange są otwarte i bezpłatne.
Więcej informacji na temat Tygodnia Akademii Orange (w tym harmonogram wydarzeń) znajduje się na stronie www.akademiaorange.pl oraz www.akademiaorange.pl/kulturauskrzydla
Szczegółowych informacji udzielają:
Daria Drabik, Fundacja Orange, +48 508 192 217, daria.drabik@orange.com
Tomasz Skupieński, Agencja Kamikaze, +48 502 302 379, tomasz.skupienski@kamikaze.com.pl
Więcej informacji: www.fundacja.orange.plwww.facebook.com/FundacjaOrange

Organizator: Fundacja Orange