Rezerwat miasto

Zobacz zestaw scenariuszy warsztatów, który powstał w ramach projektu „Rezerwat Miasto”. Celem projektu było upowszechnienie wiedzy na temat związków sztuki współczesnej i ekologii, stworzenie nowych metod edukacji ekologicznej, upowszechnienie wiedzy ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Scenariusze promują aktywne metody nauczania, angażując wyobraźnię i wyzwalając kreatywność uczestników. Wychodząc poza zakres szkolnego programu, urozmaicają wiedzę o roli cieków wodnych, związanej z nimi faunie i florze oraz sposobach ich ochrony. Uczą, że poprzez protesty i akcje artystyczne można skierować uwagę ludzi na istotne problemy dotyczące rzeczywistości, a także inicjować zmiany w przestrzeni miejskiej, wspólnej, publicznej.
Punktem wyjścia dla autorów scenariuszy była wystawa Cecylii Malik „Rezerwat Miasto” zrealizowana w 2013 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Więcej informacji o projekcie.

Zobacz film „Warkocze Białki” dokumentujący akcję społeczno-artystyczną w przestrzeni Galerii Bunkier Sztuki, na Wieży Ratuszowej w Krakowie, na rynku w Bytomiu oraz jej finałowy piknik protestacyjny nad Białką, w okolicach Nowej Białej. Autorzy filmu: : Cecylia Malik i Piotr Pawlus.

Warkocze Białki from Pasmo Kontrolne on Vimeo.

Projekt „Rezerwat Miasto” został zrealizowany przez Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody oraz Galerię Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.