Remiksuj Europeanę!

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie Europeana Video Remix, skierowanym do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat, organizowanym przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Remixy uczniów można wysyłać do 25 maja 2014 r.

Europeana to największa europejska biblioteka cyfrowa – znajdują się w niej zgromadzone zbiory muzeów, archiwów oraz europejskich instytucji kultury. Dzięki niej każdy ma dostęp do tysięcy fotografii, książek, filmów, rysunków, skanów, a nawet partytur nutowych. Uczestnicy konkursu Europeana Video Remix mają za zadanie wybrać jeden z czterech zaproponowanych tematów, dopasować do niego materiały z portali powiązanych z Europeaną i zmontować je w krótki, maksymalnie trzyminutowy film.

Tematy konkursowe:
– 100. rocznica I wojny światowej,
– 25. rocznica transformacji w Europie Środkowo-Wschodniej,
– historia mody i stylu,
– historia technologii i mediów.

W konkursie można startować indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie trzyosobowe grupy), reprezentując szkołę. Spośród zgłoszonych prac międzynarodowe jury, w którym znajdą się przedstawiciele Fundacji Europeana, holenderskiego Instytutu Sound and Vision oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego, wybierze trzy najlepsze. Każdy z twórców zwycięskich remiksów zostanie nagrodzony aparatem Fuji Instax mini wraz z zestawem wkładów. Szkoła, której uczniowie prześlą najwięcej prac do konkursu zostanie nagrodzona kamerą Panasonic HC-V110.

Informacje o konkursie są dostępne na stronie: http://videoremix.europeana.eu

W przypadku pytań prosimy o kontakt: europeanaremix@nina.gov.pl

Nie wiesz od czego zacząć? Zobacz przewodnik!

Na podstawie informacji Organizatora.