Kids Love Design 2014

Szczecińska Fundacja ARTmosphere po raz trzeci zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w festiwalu KIDS LOVE DESIGN. Tym razem na plan pierwszy wysuwa się pop-art oraz service design. Jak co roku, nie zabraknie prac ważnych projektantów i artystów – pojawią się m.in. projekty Karima Rashida oraz ilustracje Zofii Stryjeńskiej. Aby poszerzyć krąg młodych odbiorców, opisy eksponatów prezentowane będą także w alfabecie Braille’a.

III edycja Festiwalu rusza 25 kwietnia.

Ważnym punktem KIDS LOVE DESIGN jest realizowany po raz drugi międzynarodowy projekt społeczny COMMON ROOM. W tym roku zostanie zrealizowany w trzech miastach: Szczecinie (Polska), Riverze (Urugwaj), Santanie do Livramento (Brazylia), w dwóch przestrzeniach: realnej i wirtualnej. Dzieci, pracując wspólnie za pośrednictwem Internetu, wykorzystując nowe technologie, design i sztukę, tworzą genezę wystawy Common Room 2014, która ukazuje, jak ważny jest dźwięk – w tym rozmowa i dialog – dla budowania i utrzymania pokoju na świecie.

W kwietniu i maju, w miastach w Polsce, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Urugwaju i Brazylii, odbędzie się szereg festiwalowych działań. Będą to wystawy prac współczesnych projektantów, eksponatów nawiązujących do nurtu pop-art, a także dzieł polskich ilustratorów. W trakcie festiwalu odbędzie się także architektoniczno-krajoznawczy wyjazd do stolicy Niemiec. Okazją do rozmów będzie panel dyskusyjny z udziałem Marii Dziewolskiej i Dawida Wienera. Festiwal to także różnorodna przestrzeń warsztatowa, w tym roku wypełniona ideami pop-artu i service designu.

KLIKNIJ I ZOBACZ HARMONOGRAM WYDARZEŃ

KONKURS!

Fundacja ARTmosphere, w ramach festiwalu Kids Love Design, zaprasza dzieci w wieku od 4 do 9 lat do udziału w konkursie plastycznym pt. „Para mieszana”, którego przedmiotem jest wykonanie projektu przytulanki pt. „Mój przyjaciel”. Termin nadsyłania prac mija 10 kwietnia 2014 r. (liczy się data stempla pocztowego). Nagrodą główną jest przytulanka oraz koszulka wykonana według zwycięskiego projektu. Młodzi projektanci do dzieła! Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie festiwalu.

Organizatorem festiwalu KIDS LOVE DESIGN 2014 jest Fundacja ARTmosphere.
Szczegółowe informacje na temat festiwalu KIDS LOVE DESIGN dostępne są na stronie www.dsgnfestival.com.

Na podstawie materiałów Organizatora.