Dziecięcy przewodnik filmowy po edukacji globalnej

Współczesny świat to system naczyń połączonych, w którym nasze codzienne postawy i wybory mogą wpływać na jakość życia obywateli państw w odległych częściach globu. Zobacz „Dziecięcy przewodnik po edukacji globalnej”, porozmawiaj z uczniami o globalnych współzależnościach, powiązaniach kulturowych, środowiskowych, społecznych i ekonomicznych.

W przewodniku znajdziesz mnóstwo pomysłów na zajęcia, które pobudzą wyobraźnię i pozwolą dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie. Z dziećmi w wieku 6-12 można wspólnie zastanowić się, jakie cechy powinien posiadać obywatel świata, i stworzyć jego portret, a podczas lekcji dotyczącej podziału geopolitycznego dzieci mogą stworzyć kanapkowe flagi. Zorganizowanie dla starszych uczniów konkursu na przygotowanie tradycyjnego dania, np. dla nas egzotycznego, zaciekawi i zmotywuje do poszerzania wiedzy o innych kulturach. To tylko przykłady, mały fragment tego, czego można dowiedzieć się z przewodnika.
Obejrzyj „Dziecięcy przewodnik filmowy po edukacji globalnej„ – relacje z przeprowadzonych warsztatów oraz krótkie etiudy filmowe i zainspiruj się!

Film powstał w ramach projektu „Dziecięcy przewodnik filmowy po edukacji globalnej” organizowanego przez Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie „Trampolina” w partnerstwie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Sobótce, będącą jednostką Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury oraz Strzelińskim Ośrodkiem Kultury.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.
„Dziecięcy przewodnik po edukacji globalnej” jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pełna treść licencji na stronie. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie „Trampolina”. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2013. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.

Zdjęcia dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Treść licencji na stronie. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie „Trampolina”.
Więcej zdjęć z realizacji projektu tutaj
Na podstawie informacji Organizatorów.