Rodzinna orkiestra

Instrument. Zrób to sam
Paweł Cyrta

Zobacz przepisy na instrumenty akustyczne, które można zrobić samodzielnie z rzeczy codziennego użytku: marchewkowy flet, rurowy puzon, przeszkadzajka puszkowa, bębenek lejkowy, puszkowy ksylofon, strunowa miska. Dla bardziej zaawansowanych majsterkowiczów: mikrofon kontaktowy czy instrument Interaktywny! To tylko propozycje, możliwości jest bardzo dużo. Co można jeszcze zamienić w instrument? Jak połączyć przedmioty, jak wydobyć z nich dźwięki?
Kliknij grafikę i pobierz wskazówki, jak zrobić własne „dźwiękoskładaki”.

Kiedy już wszyscy domownicy będą mieli na czym grać, pora skomponować rodzinny utwór. Można go rozpisać, rozrysować. Jaki będzie jego temat przewodni? Gdzie ma być głośniej/ciszej, kiedy gracie razem, a kiedy będą partie solowe? Utwór skomponowany na własnych instrumentach będzie prawdziwą muzyczną przygodą!

Autor tekstu „Instrumenty. Zrób to sam”: Paweł Cyrta
Partnerzy:
Fundacja Ortus,
Centrum Cyfrowe Projekt:Polska
Publikacja ta dostępna jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie Niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Tresć licencji jest dostepna na stronie