Sztuka edukacji

22–23 listopada 2013 r., Warszawa
www.sztukaedukacji2013.pl

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na konferencję z cyklu „Sztuka edukacji” na temat kultury w programach nauczania i możliwości współpracy między szkołą a instytucją kultury przy tworzeniu projektów edukacyjnych.

Do udziału w konferencji zaproszeni są nauczyciele, animatorzy kultury i edukatorzy pracujący lub współpracujący z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze kultury na terenie całej Polski.
Przedmiot nauczania nie warunkuje uczestnictwa w konferencji. Sztuka współczesna jest wielowątkowa, porusza mnóstwo aktualnych problemów, a niektóre dzieła mogą stać się impulsem do dyskusji również na lekcjach przedmiotów ścisłych czy godzinie wychowawczej. Z kolei wybierane przez twórców formy wypowiedzi mogą okazać się atrakcyjną metodą pracy z uczniami lub inspiracją do nieszablonowej formy prezentacji efektów pracy na lekcji.
Pierwszego dnia konferencji (22 listopada) zostaną zaprezentowane dobre praktyki łączenia zajęć szkolnych z działaniami prowadzonymi przez instytucje kultury, współpracy nauczycieli z animatorami, edukatorami i artystami. Drugiego dnia (23 listopada) odbędą się warsztaty. W tej części warszawskie instytucje, które współpracują ze współczesnymi artystami i od lat tworzą bogaty program edukacyjny poświęcony sztuce współczesnej (Zachęta, CSW, MSN), zaprezentują atrakcyjne modele pracy z dziećmi i młodzieżą. Przedstawią propozycje działań artystycznych w przestrzeni publicznej, działań twórczych pomocnych w rozwiązywaniu problemów wychowawczych czy społecznych.

Program konferencji i transmisja online dostępne na stronie:
www.sztukaedukacji2013.pl
Rejestracja na konferencję jest już zamknięta.
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zobacz przykładowy scenariusz warsztatów prowadzonych w ramach konferencji.

Na podstawie informacji Organizatora.