Kultura Otwarta na Edukację

Obejrzyj dokumentację wideo (20 filmów) z konferencji „Kultura Otwarta na Edukację” zorganizowanej przez Wydział Otwartych Zasobów Edukacyjnych ORE.
Jako prelegenci wystąpili przedstawiciele następujących instytucji, m.in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pamięci Narodowej, Narodowy Instytut Audiowizualny, Filmoteka Narodowa, Biblioteka Narodowa, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Instytut Książki, Polskie Radio, Telewizja Polska.
Prezentowano działania edukacyjne, sposoby udostępniania e-zasobów kulturowych i edukacyjnych oraz strategie współpracy ze środowiskiem nauczycielskim. Szczególnej uwadze polecamy filmy:
Prezentacja Narodowego Instytutu Audiowizualnego
YouTube Preview Image
Prezentacja Muzeum Narodowego w Warszawie
YouTube Preview Image
Wydział Otwartych Zasobów Edukacyjnych ORE przygotował raport „Mapa Otwartych Zasobów Edukacyjnych”, który można pobrać ze strony
Z raportu dowiesz się:
Czym są Otwarte Zasoby Edukacyjne?
Jakie są rodzaje licencji Creative Commons i jak je stosować?
Jakie wartościowe zasoby dla edukacji są dostępne w sieci?
Jak wyszukiwać zasoby multimedialne publikowane na otwartych licencjach?
Jak publikować OZE, np. w e-podręcznikach?

Materiały dostępne na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa 3.0 .Pełny tekst licencji jest dostępny na stronie: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/legalcode