Obóz Kultury 2.0

W dniach 4–8 września 2013 w Opolu odbędzie się czwarta edycja projektu Obóz Kultury 2.0 – Medialab.
Pod pojęciem „medialabu” rozumie się wszelkie inicjatywy z pogranicza sztuki, edukacji, nowych mediów i technologii, które cechuje aktywność po stronie uczestnika, będącego jednocześnie twórcą. Jest to podejście bliskie idei DIY, czyli „zrób to sam(a)”; otwartość na nowe rozwiązania i otwartość rozwiązań (otwarty software i hardware). Medialab odrzuca hierarchię, sztywne ramy i podział na dziedziny wiedzy. To czas i przestrzeń, w których mieszają się wymiary: edukacyjny, twórczy i produkcyjny.
Publikacja „Medialab. Instrukcja obsługi”

Organizatorzy Obozu Kultury 2.0 zapraszają studentów, artystów, przedstawicieli wolnych zawodów, informatyków i hakerów, projektantów, przedstawicieli instytucji kultury oraz wszystkie inne osoby zainteresowane kulturą 2.0. Obóz rozpocznie 4 września „Zlot medialabowy”, po którym nastąpią cztery dni wypełnione warsztatami:
„Gra, a kultura” – Małgorzata Rycharska
„Kreatywne warsztaty mappingu 3D” – Bartosz Posacki, Michał Misiura, Paulina Ptaszyńska
„Modele rzeczywistości” – Kolektyw PanGenerator
„Samplowanie natury” – Kolektyw PanGenerator
„Masterclass 2013: sBody” – Paweł Janicki, Irena Lipińska
„Glitchmachines / Browser Art” – Michał Szota
„Tworzenie oraz projektowanie efektów audio w MAXMSP i MAX 4 LIVE” – Wojciech Morawski
Szczegółowy opis warsztatów
REKRUTACJA

Efektem pracy uczestników Medialab Lublin 2011 jest m.in. SCENARIUSZ WARSZTATU „CYFROWE NARRACJE” (PDF do pobrania ), w trakcie którego uczestnicy uczą się tworzyć wspólnie „cyfrowe narracje” („digital storytellings”), wykorzystując dostępne bezpłatnie, łatwe w obsłudze oprogramowanie. Celem warsztatów jest również wyjaśnienie pojęcia „wolna kultura” oraz prezentacja sposobów wyszukiwania treści opublikowanych na licencjach Creative Commons. Przeczytaj artykuł „Digital storytelling: nowa jakość opowiadania”

STRONA projektu, na której znajdziecie informacje i materiały dotyczące wszystkich edycji Obozu Kultury 2.0.

MediaLab Obóz Kultury 2.0 2013 w Opolu jest realizowany przez Fundację Ortus we współpracy z Instytutem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Centrum Cyfrowym  i Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Medialab Obóz Kultury 2.0 2013 odbywa się dzięki finansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Na podstawie informacji Organizatora