Bieda. Przewodnik dla dzieci

Hanna Gill-Piątek, Henryka Krzywonos, Anna Pluta
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Bieda to nie tylko materialny niedostatek, lecz często wstyd, upokorzenie, wykluczenie społeczne. Książka „Bieda. Przewodnik dla dzieci” może stanowić pomoc w rozmowie z dziećmi na ten trudny temat. Wyjaśnia w prosty i mądry sposób, jakie mogą być przyczyny biedy i jej konsekwencje. Uczy, że nie należy ulegać stereotypom. Zjawisko biedy przedstawione jest tutaj w skali mikro – na przykładzie historii Ani, jej rodziny i przyjaciół oraz przez wyjaśnienie pojęć takich jak „enklawy biedy”, „dziedziczenie biedy”, „polityka społeczna” i innych opisujących biedę z szerszej perspektywy.
Książka „Bieda. Przewodnik dla dzieci”  dostępna jest w całości online:

Książka powstała w ramach projektu „Oczy szeroko otwarte” realizowanego przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie. Książka jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

O książce:
Autorki: Hanna Gill-Piątek, Henryka Krzywonos, Anna Pluta