Fundacja Las Sztuki

Fundacja Las Sztuki to młoda szczecińska organizacja utworzona na początku 2012 roku. Powstała z głosu serca i potrzeby działania w obszarze kultury. Skupia się głównie na kreowaniu innowacyjnych wydarzeń kulturalnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Członkom fundacji zależy na tym, aby proponowane działania poszerzały wiedzę o świecie, edukowały w ciekawy sposób, a także rozwijały osobowość oraz samoświadomość.

Fundacja stara się, aby organizowane przedsięwzięcia oddziaływały na zmysły i emocje. Na swoim koncie ma m.in. cykl warsztatów filmu animowanego z Izabelą Plucińską. Podczas zajęć powstały animacje, których bohaterem jest miasto Szczecin. „Stary, Młody Szczecin” (obejrzyj) to animacja wykonana przez dzieci oraz ich dziadków w ramach kampanii społeczno-artystycznej „sam JESTEŚ STARY!”.

Film „Kierunek Szczecin”, który przygotowała szczecińska młodzież, zapowiada duże żeglarskie wydarzenie The Tall Ships Races 2013.

YouTube Preview Image
Od stycznia 2013 roku, wraz z Instytucją Kultury 13 muz,  fundacja współtworzy kampanię społeczno-artystyczną „Przepraszam! Tworzę się”. Kampania skierowana jest zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. W ramach przedsięwzięcia odbywają się wystawy, działania twórcze oraz warsztaty artystyczne. Dorośli mogą uczestniczyć w spotkaniach oraz warsztatach psychoedukacyjnych. Ambasadorką kampanii jest artystka Joanna Rajkowska.

“Pixels” podczas festiwalu digital_ia 2013 w Szczecinie

Fundacja Las Sztuki jest także jednym z pomysłodawców pierwszego w Polsce festiwalu designu dla dzieci, który odbył się w Szczecinie pod nazwą Design Festival 2012 – edycja dziecięca.

Na podstawie materiałów Organizatora.

Fundacja Las Sztuki
ul. Świstacza 41/13